Česká cesta na olympiádě mládeže skončila ve čtvrtfinále. Zlato vezou domů Britové

2. 2. 2024

Tažení Julie Zelingrové a Ondřeje Blahy na olympiádě mládeže (YOG) v Jižní Koreji končí ve čtvrtfinále. O jediný bod nestačili na americký pár, který nakonec obsadil bronzovou příčku. Ve čtvrtfinálovém zápase nejdříve vedli, tým USA následně vyrovnal, ale Čechům se povedlo v sedmém endu získat čtyřku a jít do vedení o tři body. Bohužel se nakonec v úplném závěru hry podařila Američanům také čtyřka a skončili tak zápas se skóre 8:7.

„Zápas s USA budeme mít v hlavách dlouho, ale snad nás ta bolest z jeho koncovky někam posune. Postup do semifinále byl strašně blízko, protože jsme vedli o tři body před závěrečným endem. Poslednímu kamenu Julči chybělo asi 5 milimetrů, protože si lízl o guard, tím jsme dostali čtyřku. Američané pro nás nebyli odskočený tým, o to víc mrzí to vypadnutí, protože jsme na medaili mohli mít,“ komentoval čtvrtfinálové utkání český trenér Petr Horák.

Celkové vítězství v kategorii mixed doubles na YOG si připisují Britové, kteří jako jediní dokázali Julii s Ondřejem porazit v základní části ve skupině. Stříbro pak putuje do Dánska.

Přestože nakonec odjíždí z Koreji česká dvojice bez medaile, tak jejich vystoupení patří k tomu nejlepšímu, co český curling na olympiádě mládeže předvedl. Naposledy se dostal český tým do play-off v roce 2012, kdy taktéž vypadl ve čtvrtfinále.

Čeští reprezentanti i přesto děkují za podporu. „Julče i Ondrovi patří obrovský dík za perfektní přístup a reprezentaci. Bylo mi ctí s oběma pracovat,“ vzkazuje na závěr Petr Horák.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024