Česká cesta na olympiádě mládeže skončila ve čtvrtfinále. Zlato vezou domů Britové

2. 2. 2024

Tažení Julie Zelingrové a Ondřeje Blahy na olympiádě mládeže (YOG) v Jižní Koreji končí ve čtvrtfinále. O jediný bod nestačili na americký pár, který nakonec obsadil bronzovou příčku. Ve čtvrtfinálovém zápase nejdříve vedli, tým USA následně vyrovnal, ale Čechům se povedlo v sedmém endu získat čtyřku a jít do vedení o tři body. Bohužel se nakonec v úplném závěru hry podařila Američanům také čtyřka a skončili tak zápas se skóre 8:7.

„Zápas s USA budeme mít v hlavách dlouho, ale snad nás ta bolest z jeho koncovky někam posune. Postup do semifinále byl strašně blízko, protože jsme vedli o tři body před závěrečným endem. Poslednímu kamenu Julči chybělo asi 5 milimetrů, protože si lízl o guard, tím jsme dostali čtyřku. Američané pro nás nebyli odskočený tým, o to víc mrzí to vypadnutí, protože jsme na medaili mohli mít,“ komentoval čtvrtfinálové utkání český trenér Petr Horák.

Celkové vítězství v kategorii mixed doubles na YOG si připisují Britové, kteří jako jediní dokázali Julii s Ondřejem porazit v základní části ve skupině. Stříbro pak putuje do Dánska.

Přestože nakonec odjíždí z Koreji česká dvojice bez medaile, tak jejich vystoupení patří k tomu nejlepšímu, co český curling na olympiádě mládeže předvedl. Naposledy se dostal český tým do play-off v roce 2012, kdy taktéž vypadl ve čtvrtfinále.

Čeští reprezentanti i přesto děkují za podporu. „Julče i Ondrovi patří obrovský dík za perfektní přístup a reprezentaci. Bylo mi ctí s oběma pracovat,“ vzkazuje na závěr Petr Horák.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024