Začíná extraliga a druhá polovina divize

25. 10. 2019

Během posledního říjnového víkendu začíná extraliga mužů a žen a také skupina B divize mužů.Tím budou všechny úrovně MČR mužů a žen v této sezóně zahájeny.

Poznámka pro hráče i fanoušky: během prodlouženého víkendu bude omezen provoz metra v úseku Muzeum-Pražského povstání. Více zde.  

Extraliga žen

Nejvyšší ženskou soutěž hraje osm týmů, ale v základní části se jich utká pouze sedm. Mistr sezóny 2018/2019 – tým Liboc 3 skipky Anny Kubeškové – využil nového práva nehrát základní část. Toto pravidlo platí od aktuální sezóny a mistr má možnost výběru, zda bude hrát základní část s ostatními anebo bude jezdit na víc turnajů v zahraničí a nastoupí až do finálového turnaje. Formát čtyřčlennho finálového turnaje se nemění, takže v této sezóně hraje sedm týmů o tři postupová místa.

Extraligu opustil tým Kolibris 2, který přímo sestoupil do 1. ligy. Soutěž udržely Sokolky, jejichž soupeřky odmítly hrát baráž. Nově hraje v této soutěži hraje Liboc 1, která vloni vybojovala přímý postup z 1. ligy.

Extraliga se hraje až do pondělí 28. 10. Dále se týmy utkají 6. – 7. prosince a 25. – 26. ledna, kdy se rozhodne o týmech, postupujících do Finálového turnaje, který se koná 2. – 7. dubna 2020. Tým, který po základní části skončí na poslední příčce přímo sestoupí pro další sezónu do 1. ligy, předposlední celek bude hrát baráž o udržení (4. – 5. dubna).

Online výsledky extraligy žen zde

 

Extraliga mužů

I v mužské kategorii se mistr – tým Lukáše Klímy – rozhodl věnovat se zahraniční konkurenci a nehrát základní část extraligy. V soutěži se tedy objeví pouze sedm týmů. Vloni neuspěl Trutnov (přímý sestup) a Ledoborci 7 (neúspěšná baráž). Místo nich se na ledě objeví Kolibris 2, který postoupil přímo a Dion Céline, kteří uspěli v baráži. V extralize došlo ještě k jedné změně, jelikož skončil tým Tabery-Zbraslav a jeho místa se ujali Lucky Stones. Kryštof Tabery odešel do Kolibris 1 (Šik) a Ondřej Hálek nastoupí za Liboc (Kubeška). Miloš Hoferka a Ondřej Hurtík budou hrát v týmu Lucky Stones.

Termíny tří víkendů mužské extraligy jsou stejné jako u žen (26. – 28. října, 6. – 7. prosince a 25. – 26. ledna). Následně tři týmy postoupí do Finálového turnaje, předposlední celek bude hrát baráž o udržení a poslední tým rovnou sestoupí do 1. ligy. 

Online výsledky extraligy mužů zde

 

Divize mužů

Tuto soutěž hraje osmnáct týmů, které jsou rozděleny do dvou skupin. Celky se v rámci skupiny utkají ve dvou kolech vzájemných utkání. První tým pak postoupí do 1. ligy a druhý celek se o postup utká v baráži.

Skupina označená jako A již sezónu zahájila, nyní je řada na skupině B, aby na zbraslavském ledě předvedla své dovednosti. V této skupině jsou mimo jiných i Ledoborci 2 a Klub z Viktorky, kteří mají čerstvou zkušenost z 1. ligy.

Online výsledky divize mužů zde

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024