V pátek odstartoval finálový turnaj MČR Mixed Doubles

9. 2. 2024

Osm párů zahájilo v pátek večer finále mistrovství republiky ve smíšených dvojicích. Z této osmičky po nedělních posledních zápasech postoupí čtyři nejlepší do play-off, ve kterém se rozhodne o reprezentantech České republiky na dubnovém mistrovství světa.

Mezi hlavní favority patří obhájci titulu Julie Zelingrová s Vítem Chabičovským, kteří se účastnili i posledních dvou mistrovství světa a Julie v lednu v kategorii mixed doubles také soutěžila na olympiádě mládeže v Jižní Koreji. A dalšími želízky v ohni jsou manželé Klímovi a Paulovi. Klímovi zvítězili v obou kvalifikačních turnajích, navíc mohou těžit i ze svých zkušeností v reprezentaci ve čtyřkovém curlingu – Lukáš je aktuálně skip mužské reprezentace a Petra byla zase součástí té ženské až do loňského roku. Paulovi se svou olympijskou zkušeností vracejí zpět do bojů o titul mistrů republiky po loňské rodičovské pauze.

Do finálového turnaje se probojovali i další medailisté z minulého roku. Stříbrnou medaili budou obhajovat Kristýna Farková s Davidem Jaklem a bronz zase Karolína Frederiksen a Tomáš Válek.

Další dva juniorské páry mají v letošní sezóně také zkušenost s reprezentačními akcemi. Sofie Krupičková skipovala národní tým juniorek na mistrovství světa B v prosinci ve Finsku a její partner Ondřej Blaha zase čerpal zkušenosti v kategorii mixed doubles s Julií Zelingrovou v Koreji na olympiádě mládeže. Členové druhého páru Veronika Vašáková a Ondřej Bodlák se oba také účastnili juniorského mistrovství světa ve finské Lohje.

Finálovou osmičku doplňují Klára Cihlářová s Tomášem Mackem ze Zbraslavi.

Rozpis všech zápasů naleznete zde. Výsledky můžete průběžně sledovat na našich webových stránkách. A pokud nestihnete přijít fandit osobně do haly, tak je možné všechny zápasy sledovat také online na streamu.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024