Tým Anny Kubeškové postoupil do play off na mistrovství světa!

24. 3. 2018

Česká reprezentace skipky Anny Kubeškové se šesti výhrami a šesti porážkami postoupila do kvalifikačního utkání mistrovství světa žen. V sobotu od 14.00 středoevropského času je čeká průběžně čtvrtý tým z Ruska, který skipuje Victoria Moiseeva. Vítěz tohoto utkání postoupí do semifinále.


V pátek byly naplánované poslední dva zápasy českých hráček v základní části mistrovství. Ráno se utkaly s reprezentací USA skipky Jamie Sinclair. Průběh byl velmi vyrovnaný až do posledního endu, do něhož curlerky nastoupily za srovnaného stavu s výhodou na straně USA. V napínavé koncovce se americké skipce nedařilo: prvním kamenem neodstranila center guard, Anna Kubešková za něj mohla posadit i druhý kámen a následně Američanka nehodila těžký kámen na umístění a díky tomu ukradly Češky dvojku a zvítězily 8:6.

Do utkání proti Japonsku nastoupil český tým v netradiční sestavě: 1 – Svatoňová, 2 – Kolčevská, 3 – Baudyšová (VS), 4 – Plíšková (S). Anna Kubešková ze zdravotních důvodů odpočívala. Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězilo Japonsko 7:5. Zápas byl natáčen a podívat se můžete zde.

Díky výsledkům ostatních závěrečných zápasů se český tým umístil na pátém místě po základní části a postoupil do vyřazovací části mistrovství světa! Systém je na MS takový, že první dva týmy postupují do semifinále přímo (Kanada, Švédsko) a jejich soupeři se vyberou z „kvalifikačních zápasů“ mezi třetím – šestým (Korea, USA) a čtvrtým – pátým celkem. Češky tedy čeká v sobotu od 14.00 zápas proti Ruskám. Ve vzájemném utkání v základní části se Češkám nedařilo a vyrovnané utkání prohrály 5:9.


Sledujte kanály ČSC: twitter, facebook, instagram, RSS

Atmosféru v dějišti mistrovství přiblíží kanály týmu (twitter, facebook, instagram) a také blog týmového kouče Karla Kubešky.


 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024