Tým Anny Kubeškové na mistrovství světa žen!

15. 3. 2018

Od soboty 17. do následující neděle 25. března se v Kanadě koná mistrovství světa žen s českou účastí týmu skipky Anny Kubeškové (který hraje domácí soutěž pod jménem Liboc 3).

Tento tým díky svému umístění na mistrovství Evropy vybojoval pro Českou republiku postup na MS a následně v domácí kvalifikaci potvrdil, že si zaslouží právo reprezentovat na světové scéně. 

Prvenství bude obhajovat Kanada, která nasadila tým skipky Jennifer Jones, i když je vloni v Pekingu reprezentoval celek Rachel Homan. V loňském roce se na druhé příčce umístil ruský tým Anny Sidorové. Její země letos vysílá výběr skipky Victorie Moiseevové, v němž Anna Sidorova pro tuto akci působí jako náhradnice. Třetí příčku bude obhajovat švédský tým Anny Hasselborg, který čerstvě vybojoval olympijské zlato. Tým Anny Kubeškové se v Pekingu umístil na sedmém místě, což je pro český curling zatím největší úspěch.

Hned úvodní utkání čeká české hráčky pro domácímu výběru skipky Jennifer Jones a druhý proti Korejkám, která získaly v Pchjongčchangu stříbro.

 

Rozpis MS 2018 naleznete na webu akce. Časový rozdíl je pět hodin, první zápas tedy začne v sobotu v 19.00 středoevropského času.

 

Rozhovor s Annou Kubeškovou:

Už jste se byly podívat jak to vypadá v hale? Jaké jsou tam podmínky?
V hale jsme byli, ale ještě tam nebyl led, teprve se napouštělo, takže ani nevíme, jestli bude teplo nebo ne. Míst pro diváky je tam dost, údajně je na víkendové zápasy vyprodaná hala.

Po půl roce opět hrajete v Kanadě. Jaké to je v takové curlingové zemi?
Klasicky je atmosféra v této části Kanady neuvěřitelná. Lidé chtějí podpisy, fotí se s námi a na středeční přátelák s místním týmem se přišli podívat diváci, byla jich plná tribuna místního klubu.

Rovnou první zápas hrajete proti domácím. Těšíte se? Jak vidíte své šance vzhledem k loňskému umístění [7. místo]?
Myslím, že je jedno s kým kdy hrajeme. Musíme předvést nejlepší výkon, abychom vyhrály. Stejně tak je to s pořadím. Tahle otázka padla už dřív a moje odpověď bude asi podobná, Jedou sem za některé země stejné týmy jako na OH a za některé méně známé týmy. Ale v podstatě ve všech zemích na MS je spousta dobrých týmů, tudíž nikdo zde nebude slabý a prohrát i vyhrát se dá prakticky s kýmkoliv. Je těžké soudit, v jaké formě kdo přijede, jak bude kdo unaven. My prostě musíme hrát každý zápas na maximum a snažit se uhrát co nejlepší výsledek.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024