Rozvoj curlingu

Rozvoj curlingu

Curling se nyní hraje pravidelně v Praze, Brně, Jičíně, Plzni, Trutnově a Opočně / Hradci Královévizualizace curling zbrojovka LQ page 004

V ostatních městech hledáme nadšené osoby, kterým bychom mohli pomoct rozjet curling i u nich. Pokud máte zájem se podílet na rozvoji curlingu ve vašem městě pište na rozvoj@curling.cz

 

 

Brno

Mobilní dráhy, které město pořídilo pro Olympijský festival 2018 byly umístěny v areálu Nové Zbrojovky. Díky tomu jsou v Brně konečně dlouhodobé curlingové dráhy. V moravské metropoli se již sedmkrát konalo mistrovství ČR mixů.

Pro aktuální informace navštivte curlingbrno.cz

  

Praha

V Praze vznikla první česká specializovaná hala na Roztylech, kterou o více než dekádu později následovala dvoudráha na Zbraslavi.

Od března 2019 se staví curlingová hala v areálu základní školy na Kateřinkách. Dle plánů by měla být hala hotová v roce 2021. Díky tomu v Praze vznikne již třetí hala specializovaná na curling.

Více naleznete na webu arealls.cz
als vizualizace 1

 

Jičín

V Jičíně se již mnoho let hraje mistrovství ČR mixů na místním stadionu. V roce 2018 vznikla studie přístavby šaten a stavby nové specializované curlingové haly. Tato studie byla v létě 2020 rozšířena o posilovnu a tělocvičnu pro sousední školu. Celou dokumentaci si můžete prohlédnout zde.

 

pohled01

 

Projekt zimního stadionu s curlingovou dráhou

Ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje vznikl projekt typového stadionu s hokejovou plochou a jednou dráhou pro curling.
Nyní probíhají jednání s jednotlivými městy, která projevila zájem. 

 

Dokumentaci k hale naleznete zde (pdf)

 

ČSLH 600 px

 

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024