Rozvoj curlingu

Rozvoj curlingu

Curling se nyní hraje pravidelně v Praze, Brně, Jičíně, Plzni, Trutnově a Opočně / Hradci Královévizualizace curling zbrojovka LQ page 004

V ostatních městech hledáme nadšené osoby, kterým bychom mohli pomoct rozjet curling i u nich. Pokud máte zájem se podílet na rozvoji curlingu ve vašem městě pište na rozvoj@curling.cz

 

 

Brno

Mobilní dráhy, které město pořídilo pro Olympijský festival 2018 byly umístěny v areálu Nové Zbrojovky. Díky tomu jsou v Brně konečně dlouhodobé curlingové dráhy. V moravské metropoli se již sedmkrát konalo mistrovství ČR mixů.

Pro aktuální informace navštivte curlingbrno.cz

  

Praha

V Praze vznikla první česká specializovaná hala na Roztylech, kterou o více než dekádu později následovala dvoudráha na Zbraslavi.

Od března 2019 se staví curlingová hala v areálu základní školy na Kateřinkách. Dle plánů by měla být hala hotová v roce 2021. Díky tomu v Praze vznikne již třetí hala specializovaná na curling.

Více naleznete na webu arealls.cz
als vizualizace 1

 

Jičín

V Jičíně se již mnoho let hraje mistrovství ČR mixů na místním stadionu. V roce 2018 vznikla studie přístavby šaten a stavby nové specializované curlingové haly. Tato studie byla v létě 2020 rozšířena o posilovnu a tělocvičnu pro sousední školu. Celou dokumentaci si můžete prohlédnout zde.

 

pohled01

 

Projekt zimního stadionu s curlingovou dráhou

Ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje vznikl projekt typového stadionu s hokejovou plochou a jednou dráhou pro curling.
Nyní probíhají jednání s jednotlivými městy, která projevila zájem. 

 

Dokumentaci k hale naleznete zde (pdf)

 

ČSLH 600 px

 

Partneři českého curlingu

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024