Polární lišky, Třešňovka D a Ledo Juniors vítězí v MČR juniorů a žáků

12. 5. 2019

V mistrovství ČR žáků, tedy hráčů do 15 let, uspěly Polární lišky. Třešňovka D a Ledoborci Juniors obhájili titul v kategoriích juniorek a juniorů (do 21 let). Junioři a juniorky budou reprezentovat na juniorském mistrovství světa B, které se koná ve finské Lohji ve dnech 10. – 18. prosince.

MČR žáků

Po základní části žákovské soutěže následovalo page playoff. To znamená, že vítěz postoupil rovnou do finále a další dva týmy se ještě utkaly v semifinále. Letos se jednoznačně dařilo Polárním liškám, které ani jednou neprohrály a do finále se dostaly přímo s bilancí 5:0. Na druhé příčce skončili obhájci Lední medvědi. Z třetího místa díky DSC postoupili nováčci Ledožáci. Semifinále mělo jednoznačný průběh, když si začátečníci ani neškrtli a Medvědi vyhráli 14:0. I tak je bronz pro Ledožáky velkým úspěchem.

Ve finále se utkaly dva týmy z klubu Třešňovka. Zápas probíhal po jedničkách, avšak Liškám se podařilo dvakrát ukrást a tak měli utkání pod větší kontrolou. Polární lišky s tříbodovým náskokem v závěru dovolily Ledním medvědům uhrát dvojku, to však nestačilo na srovnání skóre a tak stejně jako v základní části zvítězily Polární lišky. V základu vyhrály 9:6, ve finále vyhrály 4:3. Žákovskými mistry se tedy stal tým Zbraslav Polární lišky v sestavě Veronika Faltusová, Sofie Krupičková, Matylda Volfová, Emma Seifriedová, Veronika Ševčíková. Pro Veroniku Faltusovou se jedná o obhajobu titulu, vloni hrála v týmu Ledních medvědů.

 

 

Celkové pořadí MČR žáků 2019

 1. Zbraslav Polární lišky
 2. Zbraslav Lední medvědi
 3. Ledožáci
 4. Loupežníci Jičín
 5. Kolibris 6
 6. Kolibris 4

Podrobné výsledky MČR žáků


MČR juniorek

Základní část byla tak vyrovnaná, že první tři týmy skončili se stejnou bilancí – 4:1. Díky nejlepšímu DSC se do finále přímo dostaly Ledolamky. Třešňovka D a PLC 1 se ještě musely utkat v semifinále. To začalo vyrovnaně, ale těsně před přestávkou Třešňovka s výhodou uhrála pětku a tím prakticky rozhodla utkání. Soupeřky již stav nedokázaly otočit a po osmi endech Třešňovka vyhrála 13:3 a tím postoupila do finále.

Třešňovka obhajovala prvenství z loňského roku. Oba týmy se ve finále MČR utkaly v roce 2017, kdy Ledolamky zvítězily 8:6. Ledolamky si připsaly výhru i letos v základní části, v níž vyhrály poměrem 10:3. Z těchto desíti bodů Ledolamky ve čtyřech endech ukradly sedm. Finále však začalo jinak. Třešňovka s výhodou uhrála dvojku a ukradla jedničku. Ledolamky kontrovaly stejným postupem. Následovaly jedničky. V osmém endu to již po polovině endů vypadalo na vícebodový zisk a když se soupeřkám opakovaně nedařilo hodit úspěšné draw za center guard tak Třešňovka získala tři body a v podstatě tím rozhodla utkání. V devátém endu Třešňovka ukradla ještě navíc dvojku a za stavu 10:4 vyhrála a obhájila titul. Třešňovka D se stala mistrem ČR 2019 v sestavě Laura Klímová, Luisa Klímová, Ema Kynčlová, Tereza Baudyšová, Sabina Horská.

 1. Třešňovka D
 2. Ledolamky
 3. PLC 1
 4. Dion XX
 5. PLC 2
 6. Kolibris 7

Podrobné výsledky MČR juniorek: základní část | finále


MČR juniorů

Ledoborci Juniors prošli základní části bez ztráty jediného utkání a s bilancí 7:0 postoupili přímo do finále. Do semifinále z druhého místa postoupili Dion XY (bilance 5:2) a ze třetí příčky pokračovali Loupežníci Jičín. Semifinále vypadalo jednoznačně když Loupežníci uhráli trojku a vzápětí ukradli dvojku, díky čemuž po čtyřech endech vedli 6:1. Soupeř se však nevzdal a i když s výhodou uhrál pouze jedničku, hned po pauze se týmu Dion XY podařilo ukrást trojku, čímž srovnal utkání. Jičínský tým se však nenechal rozhodit a s výhodou uhrál dvojku a následně věrný svému jménu ukradl dvě jedničky a tím se dostal na čtyřbodový rozdíl, který již Dion nedokázal v posledním endu stáhnout. Loupežníci tudíž se skóre 10:6 postoupili do finále, což je poměrně velkým překvapením turnaje. O to větší vzhledem k tomu, že Loupežníci vloni skončili poslední s bilancí 0:7.

Finálové utkání otevřeli obhajující Ledoborci Juniors ziskem pěti bodů, čímž prakticky okamžitě rozhodli o osudu zápasu. Následovaly jedničky na obou stranách, ale osud Loupežníků se zpečetil, když dovolili soupeři ukrást dvojku a jedničku v šestém a sedmém endu. Hra se sice protáhla až do maximálního počtu deseti endů, ale průběh zápasu již nic nezměnilo. Ledoborci Juniors tedy vyhráli 10:4 a tím obhájili titul mistrů ČR. Ledoborci hráli v sestavě Adam Podolka, Martin Blahovec, Dominik Švarc (S), František Jiral. 

Ledoborci kromě skipa Švarce reprezentovali na posledním juniorském mistrovství světa B, kde se jim však příliš nedařilo. S novým skipem se tento tým představí na následujícím mistrovství světa B již v prosinci.

Rozhovor se Dominikem Švarcem, skipem vítězného týmu:

Finále rozhodla pětka již v prvním endu. Jak jste ji uhráli?
Pětka tam skončila docela jednoduše. Celý první end jamw jenom zajížděli za center guard a chytli jsme rychlost dřív než soupeř. Soupeř se tam již nedokázal dostat. Takže po tom co Adam hodil krásný poslední kámen to skončilo pětkou.

V základní části jste s Loupežníky hráli o něco vyrovnaněji, i když i tam jste uhráli trojky a čtyřku.
Tam to bylo vyrovnanější, protože jsme se soupeřem hráli v zadních kruzích a jelikož má soupeř výborné freezy tak jsme se s tím hůř vypořádávali a proto to bylo tak vyrovnané.

Sestava vám však evidentně sedla. Bez porážky jste prošli celým mistrovstvím.
Rozhodně. Sestava byla super. Hrálo se mi výborně a kluci si na mě nestěžovali.

Máš tým, který již má z MS nějaké zkušenosti. Jak vidíš vaše očekávání a týmovou atmosféru?
Cítím se v týmu strašně dobře. Teď nás čeká dlouhá letní příprava, kde se budeme spíš zabývat naší kondicí. A pak na to v srpnu zase vlítneme a začneme trénovat, abychom v prosinci odletěli na svět a uhráli nějaký slušný výsledek. Ideálně postup do A skupiny.

 

Celkové pořadí MČR juniorů 2019

 1. Ledoborci Juniors
 2. Loupežníci Jičín
 3. Dion XY
 4. Ledoborci NG
 5. Savona
 6. Ledoborci Army
 7. Zbraslav Sobi
 8. Zbraslav Tučňáci

Podrobné výsledky MČR juniorů: základní část | finále

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024