Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Ve čtvrtek v 17 hod odstartuje v roztylské hale v Praze mezinárodní turnaj WCT Mixed Doubles Prague Trophy, patřící do Světové curlingové tour. Je to historicky nejlépe obsazený český turnaj a pro většinu týmů je to poslední šance naladit formu na mistrovství světa, které se koná od 20. dubna ve švédském Östersundu.

Zúčastní se ho olympionici, mistři světa a reprezentace z patnácti zemí. Objeví se zde například tým australský, korejský, estonský, španělský či turecký a do Prahy letos zavítají i loňští vítězové – Finové Lotta Immonen a Markus Sipilä.

Turnaj nabídne i hojnou českou účast, kromě Paulových se diváci mohou těšit na české vicemistry Julii Zelingrovou s Vítem Chabičovským nebo na dvojici Kristýnu Farkovou s Davidem Jaklem. Dále se představí Sofie Krupičková s Ondřejem Blahou, Klára Cihlářova s Tomášem Mackem a Eliška Srnská s Jaroslavem Vedralem.

 

V návaznosti na nadcházející turnaj jsme pro vás proto připravili rozhovor se Zuzanou Paulovou. Přečtěte si, jak manželé ladí formu na mistrovství světa.

Jak probíhá příprava na mistrovství světa a jaký je váš cíl?
S top 10 na MS budeme spokojeni. Jde nám hlavně o to, nasbírat co nejvíce bodů tak, aby se ČR povedlo znovu se podívat na zimní olympiádu. Chceme zopakovat načasovaní formy, jako se nám to podařilo před finále MČR, a to zintenzivnit přípravu v posledním měsíci. Poslední testovací event máme v Praze na Mixed Doubles Prague Trophy, jednom z doposud nejlépe obsazených turnajů v historii.

Jaká máte očekávání na Prague Trophy?
Turnaj je pro nás vyvrcholením přípravy před mistrovstvím světa. Máme radost, že se do turnaje přihlásilo tolik dobrých týmů, kvalita bude tedy velmi vysoká.

Jaké umístění na pražském turnaji pro vás bude znamenat úspěch?
Základním cílem je postoupit ze skupiny a zahrát si zápasy v play off, radost bychom samozřejmě měli z každé medaile.

Chcete si vyzkoušet něco konkrétního před mistrovstvím světa?
Předpokládáme, že na místním ledě budeme muset hrát trochu jinou strategii, než chceme na MS. Zdejší led nedovoluje hrát všechny varianty pomalejších take outů, nezatočí tolik, co očekáváme na MS, proto je naším cílem zahrát si proti co největšímu počtu zahraničních týmů, které se zúčastní mistrovství světa, abychom je trochu nakoukali.

A se kterými dvojicemi z Prague Trophy se následně potkáte na MS?
Do základní skupiny Prague Trophy nám nenalosovali žádný tým, se kterým se přímo utkáme na MS, třeba Dánové nebo Francouzi budou bojovat v druhé skupině. Chtělo by to proto zahrát si tady v Praze play off, abychom potkali nějaký tým, na který můžeme na MS narazit.

Jak trénovat a připravovat se na vrcholné úrovni s malým dítětem a s prací na plný úvazek?
Je to velká fuška a rozhodně univerzální recept na to stále ještě neznáme. Pokud nám ho někdo prozradí, tak budeme rádi. První polovinu této sezóny jsme hodně bojovali s tím, abychom si našli příjemný balanc. Nerada musím přiznat, že některé naše výsledky ovlivnila únava nebo nový stres. Ale každý turnaj je to lepší a lepší, a navíc máme zlaté dítě, které nám toho spoustu odpouští a hlídání si i umí vyloženě užít.

Jak složité bylo se po mateřské pauze dostat znovu do formy?
Dostat se zpět k technické formě nebylo vlastně tolik náročné, horší ale bylo adaptovat se na nový režim a zvládat únavu z nevyspání/starání se o dítě.

Bude vám Matýsek fandit tady na turnaji?
Matěje na tribunách o víkendu spíš nepotkáte. Hrajeme převážně večerní utkání, a to bude Matěj usínat s babičkou.

 

Průběžné výsledky naleznete na webu curling.cz/mdtrophy2024

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024