Paulovi na posledním turnaji před mistrovstvím světa

30. 4. 2021

Česká párová jednička si v Estonsku zahraje poslední turnaj Světové tour před mistrovstvím světa mixed doubles, kde bude bojovat o přímý postup na olympijské hry.

Turnaje v Tallinnu se zúčastní tucet párů. Prvním soupeřem budou v pátek od 10.45 Litevci Rykové / Rykov. Papírově nejsilnějším protivníkem jsou Maďaři Palancsa / Kiss, kteří před několika lety vybojovali dva tituly mistrů světa. S nimi se Češi utkají v pátek od 15.45. Po čtyřech zápasech základní části postoupí celkem dvě dvojice do semifinále, další čtyři páry se ještě utkají ve čtvrtfinále.

Vzhledem ke kvalitě českého týmu by Paulovi mohli postoupit do nedělní nadstavby. Bude však záležet, jak Čechům sednou místní podmínky. Nicméně Zuzana Paulová se v předvečer turnaje vyjadřuje optimisticky: „Dneska jsme si příjemně zatrénovali. Jsou zde čerstvě nabroušené kameny, takže to tu parádně točí. Uvidíme, co zítra na zápase. Ale v hale v Tallinnu jsme vždycky rádi a docela nám to tu jde. Tak snad i tento víkend.” Paulovi se v Tallinnu v roce 2018 probojovali do čtvrtfinále, v němž podlehli stříbrným olympionikům Perret / Rios. O rok později si z Estonska odvezli stříbro, když ve finále prohráli s bronzovými olympioniky Skaslien / Nedregotten.

Z turnaje se vysílá živý přenos. Odkaz bude doplněn.

Online výsledky naleznete zde.

 

 

 

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024