Rozhovor po zápase proti Lotyšsku | Kolčevská + Kubešková

Rozhovory po zápase proti Lotyšsku, který Češky vyhrály 9:5

Shrnutí zápasu s odkazem na video zde.

Pátá hráčka Ežen Kolčevská

Jak bys srovnala tento zápas se včerejším proti Číně?
Oba zápasy mi přišly podobné ve vedení. Byly jsme si jisté, hezky jsme se srovnaly s ledem, kameny nám fungovaly, takže jsem věřila a věděla od začátku zápasu, že toto utkání dovedeme k výhře.

Soupeřka ve čtvrtém endu záměrně ve své výhodě za stavu 1:4 dohodila na jedna místo toho, aby nulovala end.
V minulém zápase to proti nám Číňanka také zkoušela. Občas je dobré otočit výhodu/nevýhodu a zkusit to jinak a zároveň snížit rozdíl ve skóre.

V devátém endu se tým rozhodl za stavu 8:5 dohodit na jedna a nenechat si výhodu do desátého endu.
Holky se chvíli radily, jestli to mají vystřelit a jít s výhodou do posledního endu nebo zkusit zahrát „stay“, tedy zůstat v kruzích, a vést o čtyři kameny, což nám přidává na jistotě, že to utkání uhrajeme.

Zároveň jste si nejspíš věřily, že kameny soupeřek vystřelíte.
Určitě. V posledním endu jsme ukázaly hezkou defenzívu.

Další utkání je již od 16.00 proti Německu. Ty nyní prohrály s Dánkami, včera prohrály právě s Lotyškami 5:10. Anna Kubešková ráno říkala, že čeká, že to budou obtížné soupeřky. Co myslíš ty?
Němky jsou všechny velké bojovnice, dokáží, případně i s jednou dvěma prohrami, ze sebe vytáhnout to nejlepší. Musíme ukázat co umíme a být přesnější, ale nám je trochu jedno jaké máme soupeře.


Skipka Anna Kubešková

Zápas působil hodně kontrolovaně. Uhrály jste dvojku, soupeřky jste donutily do jedničky a pak jste dál zvyšovaly náskok.
Samozřejmě jsme se bály, aby to nedopadlo jako včera, takže jsme byly v druhé polovině opatrnější, ale zahrály jsme důležité kameny. Myslím, že jsme líp odehrály devátý end, ve kterém se nám nakonec povedlo skórovat, tím pádem jsme do desátého endu šly s větším bodovým rozdílem, tudíž trochu klidněji.

Zdálo se mi, že to bylo oboustranně míň jisté než včera. Jak jsi to vnímala ty?
Měla jsem ze hry fakt dobrý pocit, vlastně srovnatelný se včerejškem. I skóre bylo do devátého endu totožné. Myslím si, že jsme přesnější než většina týmů tady a že bychom mohli vyhrát víc zápasů, ale je to krátký turnaj, takže když se nám nepovede pár důležitých kamenů tak to může znamenat další prohru.

V devátém jste se rozhodly vzdát výhody. Předpokládám, že jste si věřily na vyrážení kamenů soupeřek.
Jasně, věřily. I vzhledem k tomu, že jsme vedly o čtyři, jsme věděly, že máme teoreticky možnost udělat nějakou chybu a stejně to dopadne dobře.

Nyní vás čekají Němky, ráno jsi říkala, že jim to spíš půjde, zatím se jim, ale nedaří.
Myslím, že týmy jsou zde dost vyrovnané a kdokoliv může porazit kohokoliv. Němky jsou možná pod trochu větším tlakem, protože sem jedou spíš jako jedny z favoritek. Tipla bych si, že třeba ne jako Lotyšky. Proto možná hrají složitěji a jsou trochu nervóznější, ale vůbec to neznamená, že nebudou hrát dobře a že ten zápas nebude těžký.

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024