Neznalovi opět vybojovali postup do čtvrtfinále turnaje WCT v Oberstdorfu

9. 9. 2019

Veronika a Matěj Neznalovi se po roce opět dostali až do čtvrtfinále turnaje Oberstdorf Mixed Doubles Cup, který patří do seriálu Světové curlingové tour. 

Vloni se tohoto turnaje zúčastnily tři české týmy. Paulovi vybojovali stříbro, pár Načeradská / Boháč bronz a Neznalovi tehdy ve čtvrtfinále podlehli právě Načeradské s Boháčem. Tento turnaj je Čechům nakloněn. Úvodní ročník v roce 2017 vyhrál pár Paulová / Paul, do čtvrtfinále se dostala dvojice Srnská / Tabery. Letos byli Neznalovi jedinými Čechy mezi dvaceti týmy.

Hrálo se ve čtyřech skupinách po pěti. Neznalovi uhráli skupinu s bilancí 2:2, když překonali Dány Wiksten / Wiksten a Němce Hohne / Kapp, ale podlehli Švédům Vestmann / Ahlberg a favorizovaným Švýcarům Rupp / Wunderlin. Díky tomu skončili druzí ve skupině a postoupili do playoff.

Ve čtvrtfinále se Češi utkali se skotským párem Aitken / Andrews, kteří v minulé sezóně skončili na žebříčku WCT na pátém místě. Zápas měl jednoznačný výsledek 2:10 a tak dále postoupili Skotové. Celý turnaj vyhrál mladý německý pár Lena Kapp / Marc Muskatewitz.

Všechny výsledky naleznete na CurlingZone

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024