MČR seniorů a turnaj akademiků

2. 5. 2019

O víkendu se odehraje seniorské mistrovství ČR, jehož vítězové získají právo reprezentovat na mistrovství světa seniorů (duben 2020). Na ledě se budou senioři střídat s hráči akademického turnaje.

Společný rozpis (pdf)

 

Senioři

Přihlásilo se šest týmů seniorů, tedy stejně jako vloni. Celky jsou rozděleny do dvou skupin. Napřed se ve skupinách odehraje jedno kolo vzájemných utkání, následně nejlepší týmy ze skupin postoupí přímo do semifinále. Ostatní celky si ještě zahrají čtvrtfinále. Soutěž vyvrcholí jedním finálovým utkáním.

Vloni vyhrál tým Zbraslav S (Radek Klíma, Pavel Málek, Jaroslav Havel, Tomáš Klíma), který v sestavě ještě s Miloslavem Mantlíkem vybojoval šestnáctou příčku na nedávném mistrovství světa.

Výsledky MČR seniorů

 

Seniorky

Soutěže se zúčastní pouze tři týmy oproti loňským pěti. Tato trojice si zahraje systémem každý s každým. Následně nejlepší tým postoupí přímo do finále. Zbylé dva celky se ještě utkají v semifinále. Finále se hraje na jedno vítězství. 

Vloni vyhrál Falcon Praha v sestavě Ivana Kubešková, Anna Candrová, Miroslava Vařečková, Michaela Čiháková, Lenka Bednářová. Hráčky účast na mistrovství světa odmítly.

Výsledky MČR seniorek

 

Akademici

Tradiční turnaj pro vysokoškoláky, kteří jsou nejen registrovanými hráči, ale na ledě se objeví i studenti univerzitního tělocviku. Přihlásily se čtyři týmy, tedy stejně jako předloni. V loňském ročníku hrálo osm týmů. I v této soutěži se začne jedním kolem utkání systémem každý s každým. Následně si všichni zahrají semifinále. Hraje se na jedno finále.

Loňským vítězem se stal Dion (Jaroslav Vedral, Marek Černovský, Kryštof Krupanský, David Verner, Lukáš Klípa). Tito hráči se následně stali i reprezentací na Univerziádě 2019, kde vybojovali šestou příčku. Žádný z nich však v tomto ročníku nehraje.

Výsledky turnaje akademiků

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024