MČR mladých curlerů je v polovině

10. 2. 2020

Mistrovství ČR mladých hráčů se tradičně koná během dvou víkendů. Úvodní část je za námi a ta druhá se odehraje 7. – 8. března. Hraje se o tituly mistrů ČR v kategorii žáků (U15), juniorů a juniorek (U21). Junioři a juniorky navíc získají právo reprezentovat na mistrovství světa juniorů B (leden 2021).

 

MČR žáků

V žákovské soutěži je rozhodnuto a do finále přímo postupuje tým Zbraslav Bílí tygři. Tento celek tým odehrál základní část bez porážky. V sestavě Bílých tygrů je mladší část loňských vicemistrů, ti starší si jméno Zbraslav Lední medvědi přenesli do juniorské kategorie. Shodnou bilanci 2:2 mají tři týmy z klubu Kolibris označené čísly 4, 6 a 8. Mezi sebou mají malí kolibříci nerozhodnou bilanci a proto rozhoduje jejich DSC. Do semifinále proto postupují Kolibris 4 a 8. Kolibris 6 mají o 0,7 cm (!) horší DSC a tím končí až na čtvrtém – nepostupovém – místě. Poslední místo v letošní soutěži drží Loupežníci Jičín, kterým se nepodařilo vyhrát. Žákovské finále se rozhodne v jednom utkání v sobotu odpoledne.

sobota 7. března
semifinále – od 8.30
finále – od 16.00

Online výsledky MČR žáků

 

MČR juniorek

V kategorii hráček do 21 let se odehrála většina základní části, ale ještě jedno důležité kolo se odehraje v sobotu 7. března od 8.00. Nyní se na průběžné první příčce drží Ledolamky s bilancí 3:1, následují čtyři týmy s bilancí 2:2 (Zbraslav Polární lišky, Třešňovka D, Dion XX a PLC 2). Na posledním místě je Kolibris 7, který má jednu výhru (nad Ledolamkami). Tento tým je jediný, který se již do playoff dostat nemůže. Zbylá pětice rozhodne o postupu v sobotu od 8.30 a ve hře je několik možností. Jisté je, že přímo do finále mohou postoupit Ledolamky pokud vyhrají, pokud ne, tak je semifinále stejně nemine. U ostatních je situace otevřená a rozhodne se až za měsíc. Ze semifinále postoupí jeden tým do nedělního finále, které se bude hrát na dvě vítězství.

sobota 7. března
poslední runda základní části – od 8.30
semifinále – od 16.00

neděle 8. března
finále I – od 8.30
finále II – od 12.30
finále III – od 16.30

Online výsledky MČR juniorek: základní část | playoff

 

MČR juniorů

I když mladým curlerům ještě zbývá jedno utkání základní části, je již rozhodnuto o postupující trojici. Z prvního místa přímo do finále pokračují obhájci Ledoborci Juniors. Semifinále budou hrát Ledoborci OS a Dion XY. Tuto skutečnost kvůli výsledkům vzájemných zápasů neovlivní ani výhry z posledního zápasu. Finále se hraje na dvě vítězná utkání.

sobota 7. března
poslední runda základní části – od 11.30
semifinále – od 16.00

neděle 8. března
finále I – od 8.30
finále II – od 12.30
finále III – od 16.30

Online výsledky MČR juniorů: základní část | playoff

 

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024