MČR mladých curlerů je v polovině

10. 2. 2020

Mistrovství ČR mladých hráčů se tradičně koná během dvou víkendů. Úvodní část je za námi a ta druhá se odehraje 7. – 8. března. Hraje se o tituly mistrů ČR v kategorii žáků (U15), juniorů a juniorek (U21). Junioři a juniorky navíc získají právo reprezentovat na mistrovství světa juniorů B (leden 2021).

 

MČR žáků

V žákovské soutěži je rozhodnuto a do finále přímo postupuje tým Zbraslav Bílí tygři. Tento celek tým odehrál základní část bez porážky. V sestavě Bílých tygrů je mladší část loňských vicemistrů, ti starší si jméno Zbraslav Lední medvědi přenesli do juniorské kategorie. Shodnou bilanci 2:2 mají tři týmy z klubu Kolibris označené čísly 4, 6 a 8. Mezi sebou mají malí kolibříci nerozhodnou bilanci a proto rozhoduje jejich DSC. Do semifinále proto postupují Kolibris 4 a 8. Kolibris 6 mají o 0,7 cm (!) horší DSC a tím končí až na čtvrtém – nepostupovém – místě. Poslední místo v letošní soutěži drží Loupežníci Jičín, kterým se nepodařilo vyhrát. Žákovské finále se rozhodne v jednom utkání v sobotu odpoledne.

sobota 7. března
semifinále – od 8.30
finále – od 16.00

Online výsledky MČR žáků

 

MČR juniorek

V kategorii hráček do 21 let se odehrála většina základní části, ale ještě jedno důležité kolo se odehraje v sobotu 7. března od 8.00. Nyní se na průběžné první příčce drží Ledolamky s bilancí 3:1, následují čtyři týmy s bilancí 2:2 (Zbraslav Polární lišky, Třešňovka D, Dion XX a PLC 2). Na posledním místě je Kolibris 7, který má jednu výhru (nad Ledolamkami). Tento tým je jediný, který se již do playoff dostat nemůže. Zbylá pětice rozhodne o postupu v sobotu od 8.30 a ve hře je několik možností. Jisté je, že přímo do finále mohou postoupit Ledolamky pokud vyhrají, pokud ne, tak je semifinále stejně nemine. U ostatních je situace otevřená a rozhodne se až za měsíc. Ze semifinále postoupí jeden tým do nedělního finále, které se bude hrát na dvě vítězství.

sobota 7. března
poslední runda základní části – od 8.30
semifinále – od 16.00

neděle 8. března
finále I – od 8.30
finále II – od 12.30
finále III – od 16.30

Online výsledky MČR juniorek: základní část | playoff

 

MČR juniorů

I když mladým curlerům ještě zbývá jedno utkání základní části, je již rozhodnuto o postupující trojici. Z prvního místa přímo do finále pokračují obhájci Ledoborci Juniors. Semifinále budou hrát Ledoborci OS a Dion XY. Tuto skutečnost kvůli výsledkům vzájemných zápasů neovlivní ani výhry z posledního zápasu. Finále se hraje na dvě vítězná utkání.

sobota 7. března
poslední runda základní části – od 11.30
semifinále – od 16.00

neděle 8. března
finále I – od 8.30
finále II – od 12.30
finále III – od 16.30

Online výsledky MČR juniorů: základní část | playoff

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024