Pohár ČSC juniorů a žáků 2023/2024

Ve dnech 16.-17.9. 2023 byl v hale Roztyly odehrán pohár juniorů a žáků.

V žákovské kategorii se účastnilo pět týmů systémem každý s každým, bez nadstavbové play off. Vyrovnanost soutěže výmluvně demonstruje skutečnost, že po odehrání všech zápasů mělo všech pět týmů shodnou bilanci dvou výher a dvou porážek. V této poměrně kuriózní situaci tak o pořadí rozhodlo DSC. V této disciplíně dosáhli nejlepšího výsledku žáci z Brna a získali tak pohárový titul.

5. PLC 1

V kategorii juniorů se střetly čtyři týmy nejprve každý s každým. Poté následovalo finále a malé finále (o třetí místo). V základní části byl nejúspěšnější tým Kolibris 4, který vyhrál všechna svá utkání. Ostatní týmy shodně zaznamenaly po jedné výhře. Díky nejlepšímu DSC postoupil do finále ze druhého místa tým Kiwibrizz. Pod tímto exotickým názvem hraje tým loňských žákovských mistryň republiky Kolibris 8. V úvodu finále se dívkám z „Kiwi“ podařilo zaskočit favorizované juniory z Kolibris 4 a dostaly se do vedení 4:0 po třetím endu. Vítěz základní části však nakonec dokázal zápas zvrátit na svoji stranu a zvítězit v dramatickém extraendu proti výhodě soupeřek. V utkání o bronz se rozehráli zkušenější loupežníci z Jičína a získali tak medaili před juniorkami z Dion A.