Ženy vs. Lotyšsko

Mistrovství Evropy 2018 | Le Gruyère AOP European Curling Championships 2018

 

Ženy vs. Lotyšsko

Předposlední utkání ženské reprezentace ve skupině. Lotyšský tým vloni postoupil do divize A.

Utkání můžete sledovat v grafice shot by shot na webu WCF (Session 16)

 

Průběh utkání

1 Výhodu má Česká republika. Hned od začátku se střílí, takže end směřuje k nule. Nakonec změna. Lotyšská trojka míjí takeout a tak mají Češky šanci na dvojku, ale nedaří se ji využít. Češky sice umístily druhý kámen, ale při následné přestřelce jim kameny rollovaly moc blízko u sebe a tak soupeřkám nabídly double. End tedy nakonec končí nulou.

2 Ofenzíva za center guardem. Oba týmy nehrají úplně perfektně. Situaci pěkně rozčísla svým druhým kamenem Tereza Plíšková, po kterém v kruzích zůstávají tři české a dva lotyšské kameny. Daří se i soupeřkám, které vyráží další kameny a zůstává jen jeden od každé barvy. Česká trojka může dohodit druhý český, ale nedojíždí do kruhů. Lotyšky vyráží český kámen a opět nás asi čeká nula. I když určitý bodový potenciál skrývá lotyšský kámen, který je nyní schovaný na nedojetým českým kamenem. Druhý kámen české trojky má být freeze, rychlost je asi v pohodě, ale směr není. Kámen je tedy otevřený a soupeřka se ho zbavuje, i když sama vyjíždí. Freeze č. 2. Úspěšnost je také nízká, kámen zůstává v kruzích jen zlomkem svého objemu. Lotyška může posledním kamenem přidat další kámen a donutit Češky do jedničky. Sice se boří o guard, ale v podstatě to funguje jako split a do kruhů nasouvá oba. Kubešková úspěšně dohazuje na zisk jednoho bodu.

3 Výhodu mají soupeřky, které prvními kameny staví corner guardy za sebe. Češky chtějí center guard, ten však končí na hraně kruhů. Druhý český má být zájezd, ale zůstává vedle toho předchozího na hraně kruhů. Stejně neúspěšný je třetí český kámen. Při následném střílení se kameny před kruhy čistí, až se dostáváme do situace, kdy šestý sedmý kámen po vyrážení roluje do zadních kruhů za corner guard. Lotyška umísťuje freeze. Skvělým prvním kamenem Anna Kubešková hází draw za corner guard do nejlepší pozice. Soupeřka k němu chce přijet, ale „prospala“ metení, jelikož se nemetlo vetšinu dráhy a kámen se zbořil o guard. Česká skipka má prostor na hit, ale bohužel po něm její kámen vyjíždí. Lotyšská skipka má nový pokus a tentokrát projíždí úspěšněji, vysouvá český kámen, ale ne dostatečně, takže získává jen bod.

4 Lotyšský center guard lehce mimo center line, český zájezd, lotyšský kámen na lepší pozici za guard. Češky se boří o guard, Lotyšky se boří o guard. Poměrně dobrý české takeout. Lotyšky se boří o guard. Atraktivitu hry při takto nízké úspěšnosti zachraňuje pěkný druhý kámen Terezy Plíškové, které vyráží kámen soupeřek a sám roluje za lotyšský kámen, čímž se dostává před prvně umístěný český kámen. Lotyšky se opět boří o guard a duplikují ochranu českých kamenů (za sebou jsou dva lotyšské a dva české blíž ke středu). Po krátké diskusi zkouší česká trojka zajet za corner guard na druhé straně, lehce se však odťukává o guard. Lotyšky jej střílí a přitom přidávají další guard českým kamenům. Česká trojka má opakovaný pokus na zájezd, váha je správný, ale směr nikoliv. Kámen je otevřený a ještě nabízí double/triple takeout na zatím schované kameny. Lotyšská skipka to svým prvním kamenem ale řeší jinak. Po vyražení otevřeného kamene jen přijíždí k českým a zůstává před nimi v (pravděpodobně) nejlepší pozici. Je hezky vidět jak jeden nepřesný kámen může naprosto otočit vývoj zápasu. Česká skipka prvním kamenem hází draw za corner guard. Směr je v pořádku, ale chybí ještě patnáct centimetrů na to, aby byl lepší než ten jeden lotyšský. Soupeřka svým posledním kamenem situaci zavírá. Česká skipka zkouší křižný run back, který ale nemá správný směr a v kruzích nic nemění a soupeřky kradou bod na 1:3. Není slyšet o čem se hráčky mezi endy baví, ale podle řeči to vypadá, že emoce bohužel začínají pracovat.

5 (bude doplněno)

 

 

St 21. 11. / 18.00 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 EE TOTAL
Česká republika *   1     2   1     ×   4
Lotyšsko   0   1 1   1   2 2 ×   7

Partneři českého curlingu

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024