ŽIVĚ | Ženy vs. Rusko

Le Gruyère AOP European Curling Championships 2017

Zápas proti ruskému týmu začíná ve 14.00. Ruský tým, skipuje Anna Sidorova, její tým je nyní s jednou výhrou na děleném 8. – 9. místě. Češky jsou se skóre 2:3 na děleném 5. – 7. místě.

Během tohoto kola bude WCF přenášet zápas ze spodního konce tabulky: Německo vs. Dánsko (odkaz zde). Z důvodu, že se v prostřizích mohou objevit i poslední kameny českého týmu v tomto článku nebude video z haly.

DSC 7149
Your sliders may be cooled but no practice slides and no touching of the stones.

Rusky jen těsně nedometly své první LSD, druhé jim dojelo až do zadního bílého mezikruží. První české LSD odhazuje Klára Svatoňová a končí velmi blízko středu. Druhé LSD Alžběty Baudyšové bez metení končí v zadním červeném kruhu. Výhodu má Česká republika.

Čeští fanoušci právě připevňují vlajku na zábradlí, hala je plná přibližně z poloviny.

První end se tradičně střílí vzájemné kameny a hráčky se seznamují s ledem. Chybu ruské dvojky (minutý take-out) se Češkám nepodařilo potrestat. Pokus dohodit druhý kámen do kruhů se nezdařil, kámen nedojel do kruhů a naopak schoval ruský kámen, ke kterému měl přijet. Anna Kubešková tedy musí zachraňovat situaci dohozem a tím nechtěně získává bod.

V závěru prvního endu přichází druhá skupina českých diváků a řady českých fanoušků jsou tedy kompletní.

Klára Svatoňová začíná druhý end úspěšně center guardem a následným zájezdem. Rusky staví corner guard a pak se snažily přijet k českému kameni na středu, ale jejich kámen byl pomalejší a jen se lehce odťuknul od center guardu a zůstal před kruhy. Česká dvojka se mezi guardy protahuje a umísťuje kámen na center line do předního bílého kruhu. Soupeřkám se daří run back double a odstraňuje český guard a kámen blíž ke středu. Následují takeouty a hit rolly za corner guard. Před kameny skipek je ve hře otevřená trojice kamenů na kraji červeného kruhu, těsně za sebou před tee line v pořadí ruský, český ruský. České skipce se nedaří plánovaný double takeout a vyráží jen jeden kámen a sama roluje ven. Její soupeřka také není úplně úspěšná a její rozťuknutí se úplně nedaří a posouvá český kámen na nejlepší místo. Opět nepřesný český kámen, který neodjíždí za guard, Ruska úspěšně zvládá double take out. stav je 1:2.

Závěr třetího endu je možné zhlédnout zde (omluvte kvalitu způsobenou natáčením přes obrazovku v televizním kamionu. O této exkurzi vznikne příspěvek):


V dalších endech se hráčkám nedaří moc číst led, skórují pouze jedna, soupeřky jim jeden bod kradou. Skóre je v polovině utkání 2:5. V šestém endu je před posledním kamenem Anny Kubeškové mnoho kamenů, většina ruských. Šanci na skórování dvojkou bohužel překazila Anna Sidorova svým skvělým posledním kamenem, který se nafreezoval na český tak, že nejde jen tak vyrazit a přitom je nejlepší. Po dlouhém rozmýšlení se hráčkám nedaří vymyslet variantu jak z takové situace získat dvojku a česká skipka dohazuje na jedna. Kámen je bohužel pomalý a přes usilovné metení mu nakonec chybí skoro metr na lepší pozici a Rusky kradou bod. Stav je 2:6.

Vypadá to, že české hráčky jsou z nastalé situace velmi zklamané a příliš jim to nejde. Rusky sice také dělají chyby, ale nakonec se jim vždy daří hodit jeden perfektní kámen, kterým situaci rozhodnou. V závěru sedmého endu, v němž mají české hráčky nadále výhodu je situace obdobná. Rusky mají na středu pěkný kámen schovaný za center guardem. České skipce jen těsně nevychází první kámen, ze kterého mohl být promotion double take-out. Její kámen jen těsně míjí schovaný ruský kámen. Sidorova přidává další center guard a české hráčky následně dlouze vymýšlí jak nastalou situaci vyřešit. Nakonec volí variantu odrazu od kamene na kraji dráhy, jelikož přes dvojici center guardů se do kruhů dostanou velmi obtížně. Tento kámen má po odrazu správný směr, ale málo energie a tak ruský kámen dostatečně nevysouvá ze hry a soupeřky opět kradou bod a zvyšují tak svůj náskok.

Před osmým endem dochází ke střídání. Do hry poprvé nastupuje Ežen Kolčevská. Dochází ke změně na druhé a třetí pozici, Tereza Plíšková se přesouvá na třetí pozici, Kolčevská z druhé pozice viceskipuje. Český hráčkám se nadále nedaří, Rusky kradou bod a české hráčky zápas ukončují. Výsledný stav je 2:8.

Oby týmy se po tomto výsledku umísťují na děleném 5. – 8. místě.

Projít si zápas kámen po kameni je možné zde (pdf).

Pozápasový rozhovor s trenérem Karlem Kubeškovou zde.


Ostatní dráhy dopadly dle očekávání. Skotky porazily Turkyně 8:3, Švýcarky překonaly Italky 9:6. Jasný výsledek mělo utkání Švédsko : Maďarsko (13:1) a zápas Německo : Dánsko (15:7). Němky dokonce s výhodou uhrály pětku. Švédky se již nyní kvalifikovaly do čtvrtfinále.

Partneři českého curlingu

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024