ŽIVĚ | Ženy vs Německo

Le Gruyère AOP European Curling Championships 2017

Třetí zápas českého ženského týmu začíná v 19.00. Soupeřit bude s německým týmem skipky Daniely Jentsch.

Živý přenos bude na stránkách WCF.

Zároveň se v hale B představí mužská reprezentaci proti Walesu. Více zde.

DSC 7013uprKvůli lepšímu LSD výhodu získává Německo.

DSC 7011 e1511114439473

 

 

Němci zde mají mnoho fanoušků, nicméně na tento zápas dorazila i řada českých diváků.

 

 

 

 

 

 

Dle očekávání je první end o střílení kamenů soupeřek a seznamování se s ledem. Odhod druhého kamene Terezy Plíškové zdrželo nefunkční elektronické madlo, ale nic co by českou hráčku rozhodilo. Jeden z českých take-outů zůstává před kruhy a Němky jej hned využívají a zajíždějí za něj. Následuje několik nepřesných kamenů z obou stran, ale nakonec se situace řeší dle očekávání a Němky nulují end a ponechávají si výhodu posledního kamene.

Z tribun se ozývají kravské zvonce (Švýcarky hrají hned vedle boční tribuny proti Maďarkám), české skandování (Češi! Češi!) a nesmělé německé povzbuzování. Ostatní fanoušci nejsou příliš slyšet.

Druhý end začínají Češky opět kamenem do kruhu, Němka staví corner guard. Hra není příliš přesná, obzvlášť německé hráčky mají problém s přesnými odskoky kamenů. Oba týmy nepřesně odhadují rychlost (Němka zájezdem rovnou prohodila, Češka končí v zadních kruzích). Před kameny skipek je v kruzích jediný kámen – český – a na opačné straně je německý corner guard. I Anna Kubešková je svým prvním kamenem delší a nabízí Němkám příležitost vyrazit oba dva české kameny v zadních kruzích a tím vyčistit situaci. To se ale soupeřce nedaří, vyráží totiž jen jeden a česká skipka háže do kruhů druhý kámen a nutí tak Němky do zisku jediného bodu. Jentsch tento kámen zvládá a skóre je po dvou endech 0:1.

Třetí end začínají obě hráčky skvěle. Němka háže center guard a Klára Svatoňová za něj přesně zajíždí. Další dva kameny jsou perfektní freezy. Německá dvojka střílí svůj center guard run-backem. Po polovině endu jsou ve hře dva guardy, ale prázdné kruhy. Alžběta Baudyšová za jeden z nich zajíždí. Němka jej střílí, ale její kámen rovněž vyjíždí mimo hru. Anna Kubešková tedy také háže zájezd, který je sice schovaný za guardem, ale je v zadní části kruhů. Německá skipka tedy zkouší také zájezd / příjezd ke kameni české skipky, ale tento kámen si škrtá o guard a končí v kruzích na horší pozici. Anna Kubešková bez problémů dohazuje na dva a Češky se ujímají vedení 2:1.

Hala je poloprázdná, ale pocitově jsou fanoušci slyšet hlasitěji než předtím.

Čtveřice prvních kamenů je jak z učebnice. Češky mají center guard a za ním svůj kámen, Němky mají svůj kámen v kruzích krytý corner guardem. Německá jednička hraje dle statistik na 88 %, česká jednička Klára Svatoňová dokonce na 97 %! České hráčky hrají agresivně a budují center guardy. Ale v kruzích mají své kameny na center line, ale jen na hranicích modrého a bílého mezikruží. Prázdné červené kruhy Němky trestají pěkným draw téměř na střed (kámen lehce přejel tee line). Anna Kubešková k němu skvěle přijíždí a její kámen je nyní nevyrazitelný. Němkám nezbývá než střílet guardy a zkoušet run-back. Daniela Jentsch je relativně úspěšná a situaci otevírá a některé kameny vyráží ze hry. Anna Kubešková háže svůj poslední kámen do této situace:

DSC 7016
ČR má červené kameny. Kámen na back line je v kruzích

Anna Kubešková zajíždí za center guard do bílého mezikruží. Německá skipka háže draw mezi žlutými guardy na fotce. Jentsch, ale nezvládla teno kámen, který se zbořil o center guard a do kruhů se nedostává. Češky kradou tři body a ujímají se vedení 5:1!

V pátém endu se Němkám daří uhrát dva body s výhodou posledního kamene dle učebnicového scénáře se zájezdy za corner guard.

V šestém Češky získávají pouze jeden bod.

V sedmém endu se situace komplikuje, ve hře je mnoho kamenů, kvůli chybám převážně na české straně. Jentsch má možnost dohodit i na tři, ale nakonec z toho jsou jen dva body. Stav je 6:5

Osmý end začíná německým jedničkovým guardem a hra se následně točí kolem zájezdů za něj. Oba týmy jsou poměrně nepřesné a jejich kameny zůstávají v zadních kruzích, Němky jich mají bohužel víc. Hra se vyvíjí tak, že Anna Kubešková bude možná muset posledním kamenem zachránit situaci. Svůj první kámen z poloviny schovává za jedničkový center guard, na dalších pozicích v zadních kruzích jsou tři německé kameny. Daniela Jentsch svým posledním kamenem vyráží český tak, že se o jiný zastavuje v kruzích. Všechny hráčky dlouze vyměřují, který kámen je nejblíž ke středu. Kubešková posledním kamenem vyráží jeden německý, ale naštěstí zůstává na lepší pozici. Nakonec se měří dva české a jeden německý kámen na hranici modrého a bílého kruhu. Výsledek je příznivý, Češky získávají dva body a zvyšují vedení na 8:5.

V devátém endu mají výhodu Němky. Klára Svatoňová umísťuje své kameny na center line do kruhů, dle statistik má úspěšnost 99 %! (německá jednička, ale také hraje velmi dobře, má 93 %). Němky staví před svým kamenem v kruzích guard, Češky ho opakovaně střílí. Tento systém narušuje svým prvním kamenem německá trojka, která přijíždí naprosto přesně ke svému kameni na kraji kruhů (=freeze). Alžběta Baudyšová tedy vyráží jen jeden z nich. Situace houstne po dalších dvou kamenech, kdy se Němka snažila vyrazit oba české kameny na center line a úplně se jí to nepovedlo, následně Kubešková svým prvním kamenem střílí jeden z německých kamenů a situace je bez guardů, ale české hráčky mají kameny v dobrých pozicích před německým. Daniela Jentsch svým prvním kamenem nedojíždí do kruhů a Češky žádají o time out: 

DSC 7029 e1511135443398
Time out v devátém endu před posledním kamenem českého týmu.

Svým posledním kamenem česká skipka situaci guarduje. Němka háže závěrečným kamenem hit roll od předního červeného kamene vpravo na fotce. V tomto hodu je neúspěšná, český kámen je blíž ke středu a Češky kradou bod. Skóre je 9:5.

V závěrečném endu mají výhodu Němky, Klára Svatoňová své kameny strategicky prohazuje, Němky staví corner guardy. Tereza Plíšková svým prvním kamenem jen o kousek minemožnost trefit oba guardy, čímž by pravděpodobně ihned rozhodla hru. Následným kamenem Němky obnovují svůj corner guard, Plíšková ho opět úspěšně střílí. Němky mění postup, dalším kamenem zajíždí za corner guard. Ve střílení je na řadě Alžběta Baudyšová, která jej bez problémů zvládá a následně střílí i další německý guard, avšak její kámen končí sám jako guard na druhé straně dráhy. Této chyby využívají Němky a umísťují za něj svůj kámen. Před kameny skipek jsou tedy ve hře dva německé kameny na opačných stranách kruhů, z nichž pouze jeden je krytý českým guardem. Anna Kubešková ví, že vzhledem k čtyřbodovému náskoku jí stačí vyrazit jeden německý kámen. To se jí bez obtíží daří a Češky vyhrávají svůj první zápas na ME 2017!

DSC 7040 e1511137986418


Skotky poráží Dánky 6:1, Švédky překonávají Turkyně 7:1.

Před nadšeným publikem vyhrávají i Švýcarky nad Maďarkami 8:6.

Nejdéle se hrál zápas Rusek a Italek. Úspěšnější jsou nakonec Italky, které po chybě u posledního kamene ruské skipky vyhrávají poměrem 9:8.

Partneři českého curlingu

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024