Čtyři týmy míří do Švýcarska

3. 10. 2019

Svou turnajovou sezónu zahájí v Basileji hned tři české mužské týmy. Česká jednička mixed doubles vyrazí stejným směrem a o víkendu odehraje turnaj ve Svatém Havlu.

 

Swiss Cup Basel

Prestižního turnaje patřícího do Světové curlingové tour se účastní tři české týmy. Jedná se o aktuální jedničku Sem Tam Brno skipa Lukáše Klímy, vicemistra Kolibris 1 skipa Davida Šika a tým Liboc skipa Karla Kubešky.

Turnaj se hraje systémem 3KO, což znamená, že tým postupuje turnajovým pavoukem dokud třikrát neprohraje. Nejlepších osm týmů postoupí do klasického čtvrtfinále. Letos se účastní 32 týmů z 11 zemí, včetně mistra světa Edina a mistra Evropy Mouata.

Vloni se basilejského turnaje účastnily týmy Lukáše Klímy a Kryštofa Taberyho, které oba skončily s bilancí 2:3. V loňském turnaji hrál i tým Davida Šika, který s bilancí 4:3 vypadnul až v kvalifikaci o čtvrtfinále, když podlehl Španělu Vezovi (který předtím vyřadil i Klímu). Odveta může letos nastat hned v prvním utkání turnaje. Kryštof Tabery v této sezóně posílil tým Davida Šika, kde nastoupil na pozici dvojky. 

Všechny tři české týmy začínají v pátek v 8.30:

Klíma — Schwaller 
Kubeška — Edin
Šik — Vez

Rozpis zápasů a průběžné výsledky

Aktuálně probíhající zápasy

Živý přenos

 

 

International Mixed Doubles St. Gallen

Osmnáct týmů se utká v dějišti předloňského mistrovství Evropy v rámci úvodního ročníku turnaje Světové tour. Účastníci jsou rozděleni do tří skupin. Po odehrání základní části ve skupinách bude sestaveno souhrnné pořadí. První čtyři týmy postoupí přímo do čtvrtfinále, další čtyři dvojice si ještě zahrají kvalifikační utkání, tedy obdobu osmifinále.

Kromě jediných českých hráčů – dvojice Paulová / Paul – stojí za zmínku účast páru Rupp / Wunderlin, kteří se s Paulovými nedávno utkali v semifinále turnaje v Tallinnu. Přihlásila se i švédská dvojice Westman / Ahlberg, tedy již téměř nemesis českého páru. Dále Skotové Aitken / Andrews a olympionici Perret / Rios, kteří jsou přímo ve stejné skupině jako Češi.

První zápas Paulových začíná ve čtvrtek ve 20.45, kdy se utkají s domácí dvojicí Wild / Kupper.

Online výsledky zde

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024