Češi na turnajích: Kanada, Estonsko a Polsko

19. 9. 2019

O víkendu se Češi zúčastní tří turnajů. Česká ženská jednička odehraje již svůj čtvrtý turnaj v Kanadě. Jednička v kategorii mixed doubles zahájí svou turnajovou sezónu v Estonsku a dva juniorské týmy vyráží do Polska.

 

CAN | KW Fall Classic

Tým Anny Kubeškové završí svou kanadskou přípravu na dalším turnaji Světové curlingové tour. 

Turnaje KW Fall Classic se účastní dvacet týmů hrajících ve čtyřech skupinách. Z každé skupiny postoupí dva nejlepší celky do playoff. Kromě týmu skotské skipky Sophie Jackson jsou české hráčky jedinými Evropankami v nabité americko – asijské konkurenci.

První zápas začíná v pátek 0.30 středoevropského času. Soupeřkami bude japonský tým skipky Nakajima.

Online výsledky

 

EST | WCT Tallinn Mixed Doubles International

Český pár Paulová / Paul opět po roce hraje tento párový turnaj. Vloni Češi postoupili do čtvrtfinále, kde podlehli pozdějším vítězům – dvojici Perret / Rios. Tito Švýcaři v minulé sezóně vyhráli celou tour WCT, Paulovi skončili ve světovém rankingu na dvanáctém místě. 

Letos se turnaje účastní osmnáct týmů rozdělených do tří skupin. Po odehrání zápasů základní části postoupí nejlepší tým z vítězů skupin přímo do semifinále, dalších šest celků bude hrát čtvrtfinále. Což znamená, že do playoff postoupí i nejlepší tým z těch, kteří ve skupině skončí na třetí příčce. 

Úvodní utkání české dvojice začíná v pátek v 7.00 CET. Češi se postaví švédskému páru Westman / Ahlberg.

Online výsledky

 

POL | Galante Bajbory Łódź

Do Lodže míří dva týmy ze svazového Sportovního centra mládeže (SCM), tedy líhně juniorských talentů. Konkrétně se jedná o týmy Ledolamky a Ledoborci OS (kteří v minulé sezóně hráli pod názvem Army).

Turnaje se účastní 24 týmů, včetně celků z Kanady a USA.

Ledoborci OS se utkají v prvním zápase s lotyšským týmem skipky Paulauskaite. Utkání začíná ve čtvrtek v 19.45. Online výsledky zde

Ledolamky čeká první utkání v pátek v 10.20. Soupeřem bude domácí tým Sitkiewicz skipa Szewczyka (který se mimochodem v Praze představí na EJCT). Online výsledky zde.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024