Bronz ze Světové tour a další úspěchy

5. 11. 2019

Ženské mistryně ČR z Tallinu přivezly bronz, když v závěrečním utkání porazily české vicemistryně. Párová jednička Paulová / Paul v Polsku vybojovala postup do čtvrtfinále, stejně jako juniorské vicemistryně, které hrály ve Skotsku.

Tallinn International Ladies Challenger

Týmy Anny Kubeškové a Michaely Nádherové, které jsou finalisty posledního mistrovství ČR, se o víkendu zúčastnily turnaje Světové curlingové tour WCT v Tallinnu. Oběma týmům se hned od začátku dařilo: Kubešková, pro kterou to byl poslední turnaj před mistrovstvím Evropy, přesvědčivě vyhrála všech pět zápasů ve skupině. Tato vítězství byla jednoznačná (5:1, 7:1, 5:3, 9:0) až na zápas s estonským celkem skipky Triin Madisson, který se dostal až do prodloužení, v kterém však Češky i bez výhody dokázaly skórovat a tím vyhrát poměrem 6:5. Díky tomu tým Kubeškové postoupily do playoff.

Češky k tomu sdělily: “Skupiny byly velmi vyrovnané, rozhodně se nedá říct, že by ta naše byla nějaká slabší (přeci jen v semifinále měla dvojnásobné zastoupení). Skupinovou fázi jsme zvládly hezky s přehledem, poté nás čekaly vyřazovací boje. Ty pro nás byly náročnější, jelikož náš poslední skupinový zápas skončil kolem půl jedné a ráno od osmi jsme byly opět na ledě na čtvrtfinále.”

Ve čtvrtfinále se Češky utkaly s týmem skipky Stabulniece. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale české hráčky prokázaly své zkušenosti a nad lotyšskými juniorkami vyhrály.
V semifinále se potkala česká a estonská jednička (skipka Turmann). Tyto týmy spolu nyní hrály poprvé, ale za dva týdny se opět utkají v rámci mistrovství Evropy. Zápas byl opět velmi vyrovnaný, i když bez velkého bodového zisku. Čtyři endy dokonce skončily nulou. Nakonec se Estonkám podařilo ukrást v posledním endu jedničku a tím zvítězit a Češky poslat do souboje o bronz. Tým skipky Turmann nakonec vyhrál i celý turnaj.

Celek Michaely Nádherové sice podlehl v úvodním utkání maďarské jedničce Palancsi, avšak ve zbytku základní části již byl neomylný a s bilancí 4:1 také postoupil do playoff. Ve čtvrtfinále se Češky utkaly s týmem Finky Sullanmaa a hned od začátku se jim dařilo. V prvním endu uhrály čtyřku a následně ukradly jedničku a dvojku. V dalších endech sice české hráčky trochu polevily, když si nechaly ukrást trojku a dvojku, ale o vedení se připravit nenechaly a nakonec zvítězily poměrem 9:6.
Semifinálovými soupeřkami se stal tým Nory Wüst. Do poloviny bylo utkání vyrovnané, ale poté Švýcarky uhrály trojku a ukradly jedničku a tím ve skóre odskočily na rozdíl tří bodů, který se již českému týmu již nepodařilo dohnat a soupeřkám podlehly 4:7 a tím se dostaly do utkání o bronz právě proti výběru skipky Kubeškové.

V zápase o bronz v podstatě rozhodnul již první end, v němž tým Kubeškové ukradl čtyři body a tím založil bodový náskok, který již soupeřky nedokázaly dohnat. Čistě český zápas tedy dopadnul ve prospěch skipky Kubeškové poměrem 8:5. Kubešková si z Estonska odváží bronz, celek skipky Nádherové vybojoval čtvrté místo.

Tým skipky Kubeškové k tomu dodal: “Turnaj v Tallinnu byl skvěle zorganizovaný, led byl občas trochu těžší na čtení, ale poměrně stabilní.
Mrzí nás prohra v semifinále, protože to byl vyrovnaný zápas a výhra byla blízko (utekla nám po měření), ale naštěstí jsme se dokázaly z toho rychle otřepat a vybojovaly jsme bronz. Celkově turnaj hodnotíme pozitivně a těšíme se na mistrovství Evropy.”

 

ISS Mixed Doubles Lodž

Česká jednička v kategorii mixed doubles – dvojice Paulová / Paul – hrála o víkendu turnaj Světové tour v Lodži. Paulovi v úvodu podlehli Polákům Stazsczak / Grzelka 5:8, následně ale přehráli polskou dvojici Bylina / Nowakowski 8:5. V utkání proti čínskému páru Kuo / Yan Češi prakticky celou dobu vedli, ale v předposledním endu dovolili soupeřům uhrát čtyřku a i když vlastní dvojkou srovnali skóre, do extraendu šli s výhodou Číňané, kteří díky tomu uhráli bod a zvítězili. V závěru základní části Češi jednoznačně překonali dvojici Walczak / Augustyniak a tím s bilancí 2:2 skončili ve skupině na třetí příčce. V tomto turnaji první týmy ze skupin postoupí přímo do čtvrfinále a celky na druhém a třetím místě si o postup zahrají ještě jedno utkání. V něm se Paulovi utkali s Poláky Dyderska / Telak a zvítězili 8:2 a postoupili do čtvrtfinále.

“Nehrálo se nám špatně, ale už jsme měli i jistější výkony,” sdělila po turnaji Zuzana Paulová, “Pokud to mám shrnout, každá naše prohra byla o jiných chybách, nevidíme v nich souvislisti. Jen si to prostě 100% nesedlo a příště zase sedne. Prohry v round robinu nás zas až tak nemrzí. Ta první byla o tom, že jsme naskočili na led, který jsme mysleli, že se bude chovat úplně jinak, než se choval a hráli jsme proti domácímu rozehranému týmu. Rozhodla jen a pouze schopnost přečíst led. Druhá prohra s Čínou byla o pár nevyužitých příležitostech, kde ale Číňané zachraňovali, co se dalo, vůbec to nebyl špatný zápas. Myslím, že jsme byli lepší, jen oni měli trochu více štěstí.”

Ve čtvrfinále se Češi utkali s čínskou dvojicí Fan / Nan. Utkání bylo naprosto vyrovnané a do posledního endu šli Paulovi za stavu 6:6 a s výhodou posledního kamene. Soupeřům se však podařilo ukrást bod a tím zvítězit. Číňané nakonec na turnaji vybojovali stříbro.

“Do playoff jsme šli s čistou hlavou a připraveni vyhrát. Bohužel jsem nehodila poslední kámen, jinak se nebylo za co stydět. Svět se nehroutí, jsme spokojeni i za čtvrtfinále a těšíme se za 14 dní do Bernu,” dodala Paulová.

Paulovi již v této sezóně vyhráli stříbro na turnaji WCT v Tallinnu a zlato v St. Gallenu. Zvítězili také v 1. kvalifikačním turnaji a tím si rovnou zajistili postup do finále MČR (1. – 4. února 2020). Vítěz MČR bude reprezentovat na mistrovství světa (duben 2020), ze kterého je již možné získat postupové body na Olympijské hry. 

 

Braehead Junior Invitational

Juniorské vicemistryně, které skipuje Kristina Podrábská, se utkaly v Glasgow na turnaji Evropské juniorské tour EJCT.
Češky na úvod těsně prohrály s týmem Švýcarky Schwaller a následně podlehly i Skotkám skipky Bryce. Poté však již dvakrát vyhrály, když překonaly norský tým skipky Ramsfjell (8:4) a skotský celek skipky Susie Smith (9:7). S bilancí 2:2 skončily Češky na třetím místě ve skupině a postoupily do playoff. Kvůli systému turnaje se české hráčky ve čtvrtfinále opět utkaly s celkem skipky Schwaller. Ani v playoff se jim však nepodařilo Švýcarky porazit a tím v turnaji skončily.
O budoucích šancích českého týmu svědčí fakt, že celý turnaj vyhrál tým skipky Ramsfjell, který však Češkám v základní části podlehl 4:8.

Ledolamky v říjnu vybojovaly stříbro v pražském turnaji EJCT

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024