World Mixed Curling Championship 2022

Mistrovství světa mixů 2022

#WMxCC2022   
#curling

15. – 22. října
Aberdeen, Skotsko

→AKTUALITY     →reprezentace     →rozpis     →výsledky     →minulé MS


Mixy jsou smíšené čtveřice (tím se liší od olympijské kategorie mixed doubles, tedy smíšených párů). Platí, že v týmu jsou dvě ženy a dva muži. Pohlaví se musí střídat v odhozu. Skip a viceskip musí být osoby odlišného pohlaví. Českou republiku bude reprezentovat tým, který vyhrál poslední mistrovství ČR.

Oficiální web turnaje

Systém soutěže zatím nebyl zveřejněn.


Aktuality

Z důvodu zranění Marka Brožka došlo k úpravě sestavy, na jeho místo nastoupí Michal Zdenka.

Šampionát začíná 15. října.

⬆️nahoru


Reprezentace

Eliška Srnská

Karolína Frederiksen

Michal Zdenka

Karel Hradec

⬆️nahoru


Rozpis utkání

Rozpis zatím nebyl zveřejněn.

⬆️nahoru


 

Výsledky českého týmu

Šampionát začíná 15. října.

⬆️nahoru


Minulé MS mixů

Kategorie mixů utrpěla ztrátu kvůli covidu, jelikož byly dva ročníky tohoto šampionáty rušeny. Posledně se hrálo na podzim 2019, kdy zvítězila Kanada, druhé bylo Německo a bronzové Norsko. Český tým v sestavě Mokrišová / Mokriš / Miklíková / Miklík skončil čtvrtý ve skupině a tedy první nepostupující do playoff.

Nejlepším českým výsledkem je bronz z roku 2017, který vybojovali Poštová / Klípa / Krupanská / Vedral. Tento tým je jedním ze čtveřice českých curlingových medailistů na mezinárodní scéně. Češi zatím získali stříbro na mistrovství světa juniorek 2012, bronz na mistrovství světa mixed doubles 2013, zmíněný bronz na mistrovsví světa mixů 2017 a nedávné stříbro na mistrovství světa seniorů 2022.

 

⬆️nahoru