Už známe všechny účastníky MČR mužů a žen 2023!

31. 1. 2023

O víkendu 28.-29.1. se konalo závěrečné kolo základní části extraligy mužů a žen a my už tak známe všech osm postupujících týmů. Nyní nás čeká Finále MČR, které proběhne od 16. do 21.2. v hale na Roztylech. 

Jak víkend probíhal? To se dočtete níže.

Ženy

Překvapení se nekoná, do finále postupují favorizované týmy, včetně naší juniorské reprezentace (tým DION XX). Ty, ačkoliv jeden ze zápasů kontumovaly kvůli zdravotním potížím, si zvládly zajistit 3., tedy postupové, místo. Těsně za postupovou pozicí zůstává tým Kolibris 7, který je o jednu výhru pozadu. Sestupuje tým Zbraslav W a do baráže jde tým PLC LEDO.

Účastnice Finále MČR: Liboc 3 (Zelingrová), Savona H (Synáčková), Savona M (Hronová), Dion XX (Farková)

 

Muži

I zde postupují do finále favorité. Zápasy byly sice napínavé, ale velké překvapení se opět nekoná. Postupují týmy Kolibris NG, Kolibris 2 a Zbraslav OH. Skipem posledně zmíněného týmu je Tomáš Paul, který v loňském roce se Zuzanou Paulovou přinesl českému curlingu historicky první účast na ZOH. Sestupuje tým CC Letící kameny a do baráže jde Trutnov 1.

Účastníci Finále MČR: Zbraslav Klíma (L. Klíma), Kolibris NG (Šik), Kolibris 2 (Hradec), Zbraslav OH (K. Klíma). 

Týmy Lukáše Klímy (Zbraslav Klíma) a Alžběty Zelingrové (Liboc 3) postoupily na MČR jako nejlepší české týmy přímo, tedy bez nutnosti hrát základní část. 

 

Výsledky zápasů základní části najdete zde.

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024