Známe mistry ČR juniorů, juniorek, i žáků.

17. 4. 2023

O uplynulém víkendu se odehrála nadstavbová část a finále MČR juniorů a žáku. Jak junioři, tak juniorky a žáci mají tak své nové mistry. Už tedy víme, kdo bude reprezentovat ČR na MS-B juniorů a juniorek ve finské Lohje, které se odehraje koncem roku.

 

Junioři:

Ze skupiny přímo postoupil tým Loupežníci Jičín A, který se pod vedením skipa Víta Chabičovského (mistr ČR v kategorii mixed doubles), probojoval do finále bez ztráty jediného zápasu. Druhým postupujícím se stal tým Ledoletci, který v semifinálovém zápase porazil v napínavém souboji, který nakonec skončil výsledkem 4:2 tým Lední medvědi. Ve finálové sérii, která se pak hrála na 2 výhry, nicméně nedal tým z Jičína Ledoletcům sebemenší šanci. Pohodlně si pohlídal výhru v prvním zápase 8:1 a v následném druhém potom 10:4 a stal se tak mistrem ČR v kategorii juniorů. „Hráli jsme přesvědčivě, nedopustili jsme jediné zaváhání. Po tlak jsme se dostali až ve finále, ale i tady celý tým předvedl opravdu dobrý výkon. Jsem plně spokojen“, hodnotí výhru skip týmu Loupežnící Jičín A, Vít Chabičovský.

 

Juniorky:

Ze skupiny postoupil napřímo tým Dion XX, který obhajoval loňský titul. V semifinále souboj svedly juniorky z týmů PLC 2 a Polární lišky Zbraslav. Semifinále nabídlo opravdu napínavou podívanou, kdy do posledního endu šel tým PLC 2 s vedením 4:2 a nutil tak tým lišek pod vedením skipky Veroniky Vašákové v posledním endu skórovat minimálně 2, aby mohly pomýšlet na extraend. To se nicméně skipce nakonec povedlo naplnit na 100% a svým posledním kamenem využila zaváhání týmu PLC 2, kdy nechaly volnou cestu na příjezd do kruhu a tím pádem se jí podařilo skórovat dokonce 3 body a postoupily tak do finále. „Jednoznačně hodnotím semifinále jako nejvypjatější zápas celého mistrovství, bylo to opravdu těsné“, popisuje pocity ze zápasu skipka lišek Veronika Vašáková. Ve finále jsme pak mohli vidět skvělý výkon obou týmů, kdy v prvním zápase ještě po 6. endu lišky vedly 8:4, nicméně Dionkám se následně podařilo uhrát 3 body z výhody a v následujícím endu jeden bod ukrást, čímž vynutily prodloužení zápasu o extraend. V tom už si ale lišky zvládly pohlídat výsledek a získaly tak první důležitou výhru ve finálové sérii. Druhý zápas potom nabídnul podobně vyrovnaný souboj, kdy byl v 7. endu stav vyrovnaný, 4:4. Do endu nicméně šel tým lišek s výhodou a neopakoval chybu z minulého dne, kde si nechal ukrást bod. Skóroval a Polární lišky Zbraslav se tak staly mistryněmi ČR v kategorii juniorek.

 

Žáci:

V této kategorii, která se hraje ve smíšených týmech a pouze na zkrácených 6 endů, se do finálového souboje probojovaly týmy Kolibris 6 a Kolibris 8, mohli jsme tak vidět derby tohoto velmi silného českého klubu. Kolibris 6 si zvládnul ohlídat první ze série finálových zápasů pohodlnou výhrou 6:2. V dalším zápase se ale povedlo týmu Kolibris 8 hlídat průběh zápasu lépe do posledního endu šli za stavu 4:1. V posledním endu se nicméně povedlo týmu Kolibris 6 stav utkání vyrovnat na 4:4 a vynutit tak extraend. V tom už ale Kolibris 8 nezaváhal a skóroval na konečný stav utkání 5:4. Došlo tak tedy k třetímu rozhodujícímu zápasu. Ten probíhal velice vyrovnaně a ještě do 5. endu šly týmy za vyrovnaného stavu 4:4. V 5. endu ale dokázal tým Kolibris 8 ukrást soupeři 3 body a strhnul tak průběh utkání ke svému prospěchu. Konečný stav utkání byl 8:4. Kolibris 8 se tak stal mistrem ČR v kategorii žáků.


 

Konečné pořadí

Žáci:

🥇 Kolibris 8

🥈 Kolibris 6

🥉 Ledožáci

 

Junioři:

🥇 Loupežníci Jičín A

🥈 Ledoletci

🥉Lední medvědi

 

Juniorky

🥇 Polární lišky Zbraslav

🥈 Dion XX

🥉 PLC 2

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024