Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

O víkendu se v pražské hale na Roztylech odehrál mezinárodní turnaj WCT Mixed Doubles Prague Trophy, patřící do Světové curlingové tour. Jednalo se o jeden z nejprestižněji obsazených turnajů v České republice, kterého se zúčastnily týmy z patnácti zemí, například z Turecka, Číny, Estonska, Švýcarska či Dánska. Někteří již za pár dní odjíždí do Švédska na mistrovství světa.

Soutěž se rozehrávala ve čtyřech skupinách po šesti a do play-off postupovaly dva týmy z každé skupiny. Českou republiku celkově reprezentovalo šest párů, ale ze základní části se podařilo postoupit pouze manželům Paulovým. Cesta českých mistrů však bohužel skončila ve čtvrtfinále, kdy těsně nestačili na dánskou dvojici Lander a Holtermann, která nakonec vybojovala bronzovou medaili.

Ve finále turnaje se utkaly páry z Německa a Číny. Úspěšnější nakonec byl asijský pár Han/Zou. Na mistrovství světa ale bude Čínu reprezentovat druhá čínská dvojice Yang/Tian, kterou ale Praze ze soutěže ve čtvrtfinále vyřadili nakonec stříbrní Němci.

Mistrovství světa začíná už 20. dubna ve švédském Östersundu a můžete na něm fandit českým jedničkám – manželům Paulovým. Ve skupině narazí na Austrálii, Čínu, Kanadu, Jižní Koreu, Nizozemsko, Nový Zéland, Skotsko, Švédsko a USA. Jejich hlavním cílem bude nasbírat co nejvíce bodů pro Česko do olympijské kvalifikace.

Určitě je na co se těšit.

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024