Zítra startuje Finále MČR mužů a žen 2023

15. 2. 2023

Ve čtvrtek 16.2. startuje další ze série mistrovství republiky, tentokrát mužů a žen ve čtyřkovém curlingu. Na Finálový turnaj do roztylské haly se probojovaly 4 mužské a 4 ženské týmy. Hrát se bude od čtvrtku do pondělí nebo úterý v závislosti na průběhu finálového zápasu. Ten se hraje na dvě výhry.

 

Finále MČR MŽ 2023 TW

 

Herní systém Finále:

Nejprve se týmy utkají dvakrát každý s každým (od čtvrtku do neděle). Tým s nejlepším skóre postoupí rovnou do finále a týmy na druhém a třetím místě se v neděli od 16h utkají v semifinále.

V pondělí nás pak čekají zápasy o titul (od 11 a 18h). Opět se bude hrát na dvě vítězná utkání. Pokud bude po pondělních zápasech skóre 1:1, rozhodne v úterý 21.2. od 18h třetí utkání. 

 

O obhajobu titulu budou usilovat týmy Liboc 3 (Zelingrová) a Zbraslav Klíma (L. Klíma), kteří jsou našimi reprezentačními jedničkami, a tedy největšími adepty na mistrovský titul. Oba zvítězili také v roce 2020, v roce 2021 se Finále MČR kvůli covid nekonalo. 

Vítězové MČR mužů budou reprezentovat na dubnovém MS v Kanadě. 

Olympionik Tomáš Paul letos ve své královské disciplíně mixed doubles nestartoval. Podaří se mu získat titul s týmem Zbraslav OH? Přijďte se podívat! Hraje se v hale na Roztylech a vstupné je zdarma. 

 

Účastníci:

O postupujících jsme více psali zde.

Ženy: Liboc 3, Savona H, Savona M, Dion XX

Muži: Zbraslav Klíma, Kolibris NG, Kolibris 2, Zbraslav OH

 

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024