Ženy na turnaji WCT ve Wetzikonu

9. 11. 2017

Dva nejlepší české ženské týmy se účastní již 26. ročníku turnaje International ZO Women’s Curling Tournament ve Wetzikonu. Do Švýcarska míří celek skipky Anny Kubeškové a tým skipky Hany Synáčkové, který českou extraligu hraje pod jménem Savona H. Turnaj je součástí curlingové tour CCT.

Tým Anny Kubeškové na tomto turnaji v loňském roce vybojoval třetí místo a jednoznačně má dost schopností, aby tento úspěch minimálně zopakoval. Pro tento tým je to zároveň poslední turnaj před Mistrovstvím Evropy, které se koná od příštího víkendu v nedalekém St. Gallenu. Mezi soupeřkami se ve Wetzikonu objevují známá jména, například německá legenda Andrea Schöpp, která vloni skončila na druhém místě nebo ruská jednička a předloňská vítězka turnaje Anna Sidorova. Dále třeba Binia Feltscher, Alina Pätz, Daniela Jentsch nebo Madeleine Dupont. Některá z těchto jmen se objeví i na světové Olympijské kvalifikaci v Plzni. Loňská vítězka Melanie Barbezat se turnaje ve Wetzikonu nezúčastní.

Turnaj se hraje ve čtyřech skupinách, ze kterých vždy nejlepší dva celky postoupí do nedělních vyřazovacích bojů.

První zápasy českých týmů začínají v pátek ve 12.15. Týmu Anny Kubeškové se postaví domácí tým skipky Nory Wüest, Hana Synáčková porovná své schopnosti se Skotkou Claire Hamilton. Tým Hany Synáčkové hraje v pátek ještě jednou od 17.45.

 

Průběžné výsledky budou umístěny na stránkách pořadatelů (skupina D – Anna Kubešková, skupina C – Hana Synáčková) nebo na stránkách curlingové tour.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024