Zelingrová: Cílem je postup zpět do áčka

18. 11. 2022

Od soboty se české reprezentace na mistrovství Evropy. Jaké jsou ambice ženské reprezentace? Ptali jsme se skipky Alžběty Zelingrové:

 

Váš tým hraje oproti předchozím sezónám v pozměněné sestavě. Lenka Hronová ve vašem týmu už nějakou chvíli působí, naopak nováčkem je Aneta Müllernová. Můžeš fanouškům Anetu stručně představit a říct, proč jste do sestavy přibraly právě ji?
Loni na konci sezóny, když jsme hledali novou posilu do týmu, tak naše kritéria byla jasná – hráčka s týmovým duchem a sportovním srdcem, která do toho půjde naplno a nezalekne se toho množství času a energie, kterou náš tým do trénování dává. Aneta přesně tohle splňuje a my jsme moc rádi, že se k nám přidala. Tohle mistrovství Evropy pro ni bude první reprezentační zkušeností, jelikož Univerziáda, kam byla vybrána, se v loňském roce nakonec nekonala. Věřím ale, že menší množství zkušeností nebude znát a Aneta to zvládne dobře.

Už nějakou chvíli hrajete bez Anny Kubeškové, která si momentálně užívá mateřské radosti. Jak jste se s odchodem tak zkušené hráčky vypořádaly a plánujete, že se zase do sestavy vrátí?
Aniččina reprezentační pauza samozřejmě tým pozměnila hodně, přeci jen je to poprvé za 20 let, co v týmu není. Její návrat na led je v plánu, až jí to mateřské povinnosti dovolí a my se na ni těšíme.

Za chvíli vás čeká mistrovství Evropy. Jak probíhala závěrečná příprava?
Před mistrovstvím Evropy jsme se zúčastnili turnaje WCT v Tallinnu, kde jsme odehráli velmi hezké zápasy, trochu jsme zamíchali se sestavou a dořešili poslední nejasnosti. Těsně před odletem na ME jsme si ještě zahráli proti turecké reprezentaci, která v Praze trénovala.

Jaké máte před ME očekávání, s jakým umístěním/výsledkem budete spokojené?
Na ME budeme bojovat o postup zpátky do áčka, to je náš cíl.

Jaké jsou vaše plány a ambice pro zbytek sezóny?
Protože se letos nově nedá postoupit z ME-B žádným způsobem na mistrovství světa, čeká nás v této sezoně už jen finále mistrovství ČR a před ním turnaje WCT ve skotském Perthu a švýcarském Bernu.


Více o ME naleznete na webu curling.cz/ecc2022


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024