Zelingrová / Chabičovský vyhráli i juniorské párové mistrovství

24. 11. 2022

Aktuální mistři ČR v kategorii mixed doubles dospělých uspěli po dvou letech i v kategorii juniorů. Titul obhajovali Farková / Jakl, ale nakonec skončili čtvrtí.

Deset dvojic se během prodlouženého víkendu utkalo na Zbraslavi. Systém turnaje se ladil až téměř do poslední chvíle. Někteří trenéři totiž měli pocit, že čtyřdenní soutěž je pro mladé hráče (U22) příliš náročná a navíc může zabrat mnoho času, který by měly budoucí curlingové naděje věnovat spíš škole. Soutěžní komise nakonec požadavku těchto některých trenérů vyhověla a systém rychle upravila, aby se vůbec změna stihla vydat před začátkem akce. Nakonec se hrálo ve dvou pětičlenných skupinách. Po jednokolové základní části postoupili vítězové skupin přímo do semifinále (konkrétně Krupičková / Blaha a Zelingrová / Chabičovský), druhé týmy pokračovaly do čtvrtfinále (obhájci Farková / Jakl a S. Svitáková / Matějíček). Celky ze třetích a čtvrtých příček postoupily do osmifinále. 

V semifinále se utkali poslední dva vítězové tohoto šampionátu a zároveň spoluhráči ze soutěží mužů a žen. Farková a Zelingrová hrají v týmu Dion XX, který je průběžně třetí v extralize žen. Jakl a Chabičovský jsou členové týmu Dion Alpha, jež je nyní neporažený na špičce své skupiny v 1. lize MČR mužů. Zelingrová a Chabičovský již po třech endech vedli 4:1. Obhájci titulu zkusili power play, ale ta skončila pouze jedničkou. Vzápětí však další jedničku ukradli. Zelingrová a Chabičovský si vzali vlastní power play, ale i v ní jedničkou bodovali Farková / Jakl. Tím se skóre po šesti endech srovnalo. Naše poslední párová reprezentace pak využila výhodu k zisku tří bodů, které již soupeři nedokázali dohnat. Utkání tedy skončilo 7:4 ve prospěch dvojice Zelingrová / Chabičovský.

Farková / Jakl museli bojovat pouze o bronz. Utkání v podstatě rozhodla čtyřka, kterou pár Krupičková / Blaha uhrál ve třetím endu. Obhájci titulu náskok sice částečně stáhli, ale utkání se jim již nepodařilo otočit.

Finálový zápas byl velmi vyrovnaný, i když Zelingrová / Chabičovský museli spíš dotahovat. To se zlomilo ukradenou jedničkou v šestém endu a následnou ukradenou dvojkou, což zápas rozhodlo. Vašáková / Bodlák ml. se tedy museli smířit se stříbrem. Zelingrová / Chabičovský tímto potvrdili, že jsou aktuálně nejlepším českým týmem v této olympijské disciplíně.

Zajímavostí systému je to, že díky rychlému postupu až do semifinále, hráli Zelingrová / Chabičovský 4 zápasy v základní části + semifinále + finále. Oproti tomu jejich závěreční protivníci a následní držitelé stříbrné medaile šli ze základní části s bilancí 1:3 pouze do osmifinále, takže si vychutnali o dva zápasy víc (osmifinále a čtvrtfinále).

„Po polském WCT nám na Zbraslavi navazovalo MČRJ MD, kde jsme chtěli obhájit 1. místo z roku 2020, ale hlavně si turnaj užít. Bylo těžší hrát proti našim kamarádům a spoluhráčům, ale nakonec jsme oba z našich cílů splnili. Další společná soutěž je 2. kvalifikační turnaj MČR, kde zkusíme doladit nedokonalosti z těchto dvou víkendů,“ popisuje Julie Zelingrová.

Více informací o MČR J MD včetně finálního pořadí naleznete na webu curling.cz/mcrjmd2022. Druhý kvalifikační turnaj MČR MD se hraje 1. – 4. prosince na Roztylech.

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024