Zelingrová / Chabičovský vyhráli 1. KT MČR mixed doubles

28. 9. 2022

Dvojice Julie Zelingrová a Vít Chabičovský vyhrála 1. kvalifikační turnaj MČR a tím si zajistila místo ve finále. Dalších sedm párů získalo body, které spolu s výsledky 2. turnaje rozhodnou o finalistech mistrovství ČR 2022/23.

V turnaji se utkalo dvacet párů. Tři další svou účast předem zrušily. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin a z každé nakonec postoupily dvě dvojice do playoff. Následně se v pondělí hrálo čtvrtfinále, semifinále a finále, a vedle nich související zápasy, aby se určilo pořadí až do osmého místa. Prvních osm týmů totiž získá postupové body. Dle souhrnu bodů z obou turnajů se sestaví pořadí týmů. Do finále MČR postoupí nejlepší český tým v rankingu Světové federace k 31. 12. 2022 a následně se finále doplní na celkový počet šesti finalistů dle pořadí týmů podle umístění v kvalifikačních turnajích.

Výsledky jednotlivých skupin: A | B | C | D

playoff 1. KT

Dion GG 5          
Zbraslav Z 7          
    Zbraslav Z 5      
    Dion WC 7      
Savona MD 4       FINÁLE
Dion WC 8       Vometáci z Brna 5
          Dion WC 9
             
Dion 1 6       O 3. MÍSTO
Vometáci z Brna 9       Zbraslav Z 3
    Vometáci z Brna 10   Dion YB 7
    Dion YB 5      
Dion YB 7          
Trutnov 1 5          
             
             
    Trutnov 1 1      
    Dion 1 ×      
          O 5. MÍSTO
          Savona MD 12
          Trutnov 1 9
             
          O 7. MÍSTO
          Dion 1 ×
    Savona MD 12   Dion GG 1
    Dion GG 6      

 

 

Získané body – 1. kvalifikační turnaj

1. Zelingrová / Chabičovský Dion WC 10 b.
2. Horáková / Horák Vometáci z Brna 8 b.
3. Srnská / Vedral Dion YB 6 b.
4. Frederiksen / Válek Zbraslav Z 5 b.
5. Načeradská / Havlena Savona MD 4 b.
6. Jelínková / Mihola Trutnov 1 3 b.
7. Farková / Jakl Dion GG 2 b.
8. Seifriedová / Škácha Dion 1 1 b.

 

Zvítězili aktuální domácí mistři Julie Zelingrová / Vít Chabičovský, kteří potvrdili svou formu. Deset získaných bodů jim již garantuje účast ve finále. Další týmy tuto jistotu ještě nemají. Překvapením turnaje jsou druzí Horáková / Horák, kteří prohráli pouze ve finále a tím možná překonali i svá očekávání. V pořadí následují hráči, kteří se pohybují mezi nejlepšími na české scéně v mužských / ženských kategoriích, ale do smíšených párů sestavují týmy pouze pro pár víkendů tuzemských soutěží. Výjimkou jsou šestí Jelínková / Mihola, kteří se této disciplíně dřív intenzivně věnovali (české reprezentace na mistovství světa 2015) a sedmí Farková / Jakl, což jsou aktuální mistři v MČR juniorů mixed doubles. Zajímavostí je představení týmu Liboc 1 (M. Baudyšová / Kubeška) skládajícího se z kouče a hráčky ženské reprezentace, která během téhož víkendu hrála turnaj Světové tour v Basileji. Ženy do playoff ve Švýcarsku nepostoupily, takže se tato dvojice vrátila po utkání končícím v sobotu cca v 18.00, aby v neděli po poledni odehrála dva zápasy v Praze (jejich páteční a sobotní byly kontumovány). Liboc 1 obě utkání vyhrála, ale soutěž to nijak zásadně neovlivnilo, jelikož se to nedotklo postupujících do playoff. Dokonce to nemělo vliv ani na vzájemné pořadí ostatních týmů ve skupině, díky těmto výhrám jen Liboc 1 poskočila z šestého místa na čtvrté. 

 

2. kvalifikační turnaj MČR MD se hraje 1. – 4. prosince. Finále je v plánu 4. – 7. února. Vítěz finále, tedy mistr ČR, získá právo reprezentovat na dubnovém mistrovství světa v Koreji.

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024