Zelingrová / Chabičovský vybojovali stříbro na WCT

11. 4. 2022

Česká jednička Zelingrová / Chabičovský vybojovala stříbro na turnaji Světové tour v Rize.

Turnaje se účastnilo šestnáct dvojic z pěti zemí, většina však byla domácí. Češi zvládli základní část bez zaváhání, jelikož třikrát vyhráli: nad Palena-Rozentale / Usenko poměrem 14:2, nad Barone / Veidemanis 12:5 a nad Seliverstova / Seliverstovs 8:4. V posledním jmenovaném Češi prohrávali po třech endech 1:4, ale pak uhráli čtyřku a dál již soupeřům nedovolili skórovat.

Se třemi výhrami postoupil český pár do čtvrtfinále, kde překonal Belgičany Van Oosterwyck / Spruyt poměrem 11:2. I v tomto utkání rozhodla česká čtyřka, který tentokrát přišla ve třetím endu. Poté již skórovali jen Češi. V semifinále se česká jednička utkala s lotyšskou jedničkou – Rudzīte / Zentelis. I tento zápas se rozjel jednoznačně ve prospěch Čechů, kteří uhráli pětku hned v prvním endu. Následně sice dostali trojku, ale zbytek utkání již měli pod kontrolou a nakonec vyhráli 11:6.

Finále bylo výrazně napínavější. Soupeřem se stala dvojice Kaare / Lill (z poloviny se jedná o estonskou reprezentaci). Estonci na úvod uhráli jedničku a ukradli dvojku a Češi museli dotahovat. To se jim povedlo až v šestém endu, kdy srovnali na 4:4. Pak se však Estoncům podařilo uhrát pětku a tím rozhodli utkání. Český pár se musel spokojit pouze s druhým místem. Třetí skončili Barone / Veidemanis.

Pro českou dvojici to byl poslední turnaj před mistrovstvím světa, které začíná 23. dubna.

V Rize běží stream z obou drah. Jednotlivá utkání můžete z archivu zhlédnout zde. Podrobné výsledky jsou k dispozici na webu WCT.

 

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024