Zelingrová / Chabičovský vybojovali stříbro na WCT

11. 4. 2022

Česká jednička Zelingrová / Chabičovský vybojovala stříbro na turnaji Světové tour v Rize.

Turnaje se účastnilo šestnáct dvojic z pěti zemí, většina však byla domácí. Češi zvládli základní část bez zaváhání, jelikož třikrát vyhráli: nad Palena-Rozentale / Usenko poměrem 14:2, nad Barone / Veidemanis 12:5 a nad Seliverstova / Seliverstovs 8:4. V posledním jmenovaném Češi prohrávali po třech endech 1:4, ale pak uhráli čtyřku a dál již soupeřům nedovolili skórovat.

Se třemi výhrami postoupil český pár do čtvrtfinále, kde překonal Belgičany Van Oosterwyck / Spruyt poměrem 11:2. I v tomto utkání rozhodla česká čtyřka, který tentokrát přišla ve třetím endu. Poté již skórovali jen Češi. V semifinále se česká jednička utkala s lotyšskou jedničkou – Rudzīte / Zentelis. I tento zápas se rozjel jednoznačně ve prospěch Čechů, kteří uhráli pětku hned v prvním endu. Následně sice dostali trojku, ale zbytek utkání již měli pod kontrolou a nakonec vyhráli 11:6.

Finále bylo výrazně napínavější. Soupeřem se stala dvojice Kaare / Lill (z poloviny se jedná o estonskou reprezentaci). Estonci na úvod uhráli jedničku a ukradli dvojku a Češi museli dotahovat. To se jim povedlo až v šestém endu, kdy srovnali na 4:4. Pak se však Estoncům podařilo uhrát pětku a tím rozhodli utkání. Český pár se musel spokojit pouze s druhým místem. Třetí skončili Barone / Veidemanis.

Pro českou dvojici to byl poslední turnaj před mistrovstvím světa, které začíná 23. dubna.

V Rize běží stream z obou drah. Jednotlivá utkání můžete z archivu zhlédnout zde. Podrobné výsledky jsou k dispozici na webu WCT.

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024