Zelingrová/Chabičovský vezou bronz z Rigy

O víkendu se mistři ČR v kategorii mixed doubles, Julie Zelingrová a Vít Chabičovský, účastnili turnaje světové série WCT v lotyšské metropoli, Rize. Z turnaje si odváží slušné 3. místo a završují tak přípravu na mistrovství světa, které se odehraje již koncem dubna v Jižní Koreji.

Turnaje se účastnilo celkem 16 týmů z 8 zemí. Hrálo se ve 4 skupinách, ve kterých se odehrála základní část, první dva ze skupiny následně postupovali do vyřazovacích bojů. Českému páru se povedlo postoupit do play-off, kde vypadli až v semifinále, kde je porazil pár Kaldvee/Lill (Estonsko, stříbrní z turnaje Prague Trophy, který se odehrál před týdnem v Praze).

„Cíl našeho týmu bylo umístění do 3. místa, takže toto jsme splnili na výbornou“, hodnotí výsledek turnaje Jakub Bareš, trenér Julie Zelingrové a Víta Chabičkovského. „Vstup do semifinálového zápasu proti Estoncům byl náročný, inkasovat 3 body v prvním endu nikdy nepomůže. Nedařily se nám rozehry endů a výborně hrající soupeř nás k ničemu nepustil. Obsadili jsme tedy nakonec celkově velmi slušné 3. místo a z turnaje odcházíme docela spokojeni,“ popisuje Jakub Bareš semifinále.

Pro tým to byl poslední velký turnaj před MS v Jižní Koreji, kde se o titul mistra světa utká dohromady 20 týmů. Mistrovství se rozehraje již 22. 4. a my budeme u toho. Pro výsledky a aktuality z turnaje sledujte naše stránky a sociální sítě.

 

Partneři českého curlingu

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024