Zbraslavské WCT vyhrál italský Team Ribotta, Klíma obsadil 3. místo

8. 10. 2023

Zatímco v roztylské hale finišoval mezinárodní juniorský turnaj, na Zbraslavi se hrálo finále mužského WCT Men Prague Open.

Zlato vybojoval italský tým skipa Fabia Ribotty, stříbrní byli Filipínci (Pfister) a bronz si odnesl český Team Klíma.

Lotyšský tým Truskans a filipínský národní tým skončili po základní části na prvních místech ve své skupině, a postoupili proto rovnou do semifinále.

Z českých týmů se do play-off dostal reprezentační Team Klíma a Zbraslav OH (Paul), kde se potkali ve čtvrtfinálovém zápase proti sobě. Klíma při vítězství 7:2 postoupil do semifinále. V zápase proti filipínskému týmu však podlehl, a finále tak proběhlo bez české účasti. Češi však zabojovali o třetí místo proti Lotyšům (Truskans), které porazili 6:3.

Finálové týmy proti sobě hrály už v základní části, kde to skončilo italskou porážkou. Na konci turnaje se však karta obrátila a Team Ribotta vyhrál nad Filipínci (Pfister) 8:2.