Zbraslav – Klíma vyhrál Pohár ČSC

18. 2. 2020

Ve finále tradičního Poháru Českého svazu curlingu se utkaly stejné týmy jako minule. Tentokrát se však vítězem stal aktuální mužský mistr – Zbraslav Klíma – který ve finále překonal Trutnov 1.

Pohár ČSC je tradičním turnajem, v němž soupeří týmy mužů a žen z různých úrovní dlouhodobých domácích soutěží. Je tak unikátní příležitostí, kdy se tyto týmy mohou potkat na ledě. Letos se zúčastnilo šestnáct týmů, z nichž polovina hraje mužskou nebo ženskou extraligu, jeden tým byl z divize, ostatní celky hrají 1. ligu.
Hrálo se ve čtyřech skupinách po čtyřech, z každé z nich postoupily dva týmy do playoff. Ze čtyř ženských účastníků postoupily do čtvrtfinále dva – Liboc 3 (aktuální ženské mistryně) a Ledolamky. Ani jeden z nich však nepokračoval do semifinále. Většina týmů v playoff hraje extraligu. Výjimkou jsou prvoligoví Ledoborci 7 a Trutnov 1. Trutnovští se nakonec probojovali až do finále.
 
Trutnov nastoupil do finále ostře a hrozil ziskem mnoha bodů v prvním endu, skóroval však nakonec “pouze” dvojkou a tak se dál hrálo vyrovnaně. Rozhodující byl čtvrtý end, v němž došlo k méně běžné situaci. Při metení spadla jednomu z trutnovských hráčů nášivka před kámen, který na ni najel a tím byl tzv. zapálen. Soupeř využil svého práva a tento kámen nechal ze hry odstranit. Tato situace trutnovské rozhodila natolik, že dovolili soupeři skórovat trojkou a po zbytek zápasu již nebyli dostatečně koncentrovaní. Klíma následně ukradnul dvojku a jedničku a zápas byl ukončen po šesti endech za stavu 8:3 ve prospěch zbraslavského celku. “První end byl z naší strany špatný”, sdělil viceskip Marek Černovský. “Moc jsme nečetli led a byli jsme dost šťastní, že jsme dostali jenom dvojku. Od té doby to šlo nahoru a koncovku jsme měli velmi silnou.” Minulé finále hrály také tyto týmy a zápas skončil stejným skóre. Tehdy však zvítězil Trut­nov a Klímův výběr bral stříbro. Pocity vítězů jsou jednoznačné: “Celkově spokojenost. Obecně byl dnešek z naší strany dost dobrý. Sobota byla víc poznávací. Před tím jsme totiž relativně dlouho nic nehráli,” zhodnotil Černovský.
Do utkání o bronz se i letos probojoval tým Liboc, který v souboji s Dion Young Boys jednoznačně dominoval a zvítězil poměrem 8:4.
 
Zbraslav Klíma se s dalšími třemi týmy utká ve finálovém turnaji MČR mužů. Zbraslav jako obhájce titulu v této sezóně mohl vynechat základní část MČR, aby se mohl věnovat zahraniční přípravě. Kvůli tomu se ale zároveň mohl méně seznámit s podmínkami v Praze. “Právě proto jsme rádi, že jsme si Pohár mohli zahrát, abychom mohli poznat, jak by to tady za měsíc mělo fungovat,” vysvětlil Černovský. “Co se týče tréninků jsme znova v přípravné fázi. Plníme pokyny, které jsme dostali od kouče. Co se týče fyzické stránky, myslím, že se všichni připravujeme, abychom byli v březnu v plné síle.”
 
Finálový turnaj MČR mužů se hraje 19. – 24. března. 
 
 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024