Závěrečné víkendové kolo extraligy rozhodlo o tom, kdo se utká o titul mistrů republiky

25. 1. 2024

O víkendu se uskutečnilo poslední třídenní kolo ženské i mužské extraligy. Rozhodovalo se o tom, které týmy se utkají na přelomu února a března o titul mistra České republiky a získají tím možnost příští rok reprezentovat na mezinárodních akcích. V obou kategoriích bylo pořadí velmi vyrovnané a nakonec o některých postupujících rozhodlo až DSC nebo poměry vyhraných a prohraných zápasů.

Mezi ženami s náskokem zvítězil tým Savona H (skipka Hana Synáčková) s devíti body. O další dvě postupová místa se praly dokonce čtyři týmy se stejnými počty bodů: Savona M (skipka Lenka Hronová), Ledolamky (skipka Kristina Podrábská), Kolibris 7 (skipka Zuzana Paulová) a Dion XX (skipka Kristýna Farková). Z těchto týmů nakonec díky DSC a poměru zápasů vyšly jako úspěšnější Savona M a Ledolamky a ve finále se tedy utkají obě Savony, Ledolamky a letošní reprezentantky Liboc 3 pod vedením Anny Kubeškové.

U mužů stejně jako u žen s přehledem základní část zakončil na prvním místě s devíti výhrami tým Dion Alpha (skip Vít Chabičovský) a dále se pořadí opět velmi proměňovalo. Se sedmi body nakonec postupují Dion Young Boys (skip Jaroslav Vedral) a Trutnov 1 (skip Iain Dykes). Před branami finále zůstal kvůli horšímu DSC tým Davida Šika Kolibris NG. Postupující mužské týmy se ve finále utkají s aktuálním mistrem republiky týmem Zbraslav Klíma.

Finálový turnaj se odehraje v pražské hale na Roztylech 29.2.-5.3. 2024. Můžete v tu dobu dorazit na halu fandit.

Závěrečné kolo základní části extraligy také rozhodlo o sestupujících týmech, mezi ženami se jedná o tým PLC LEDO (skipka Luisa Ilková) a mezi muži o Liboc (skip Karel Kubeška). Šestá místa zase znamenají pro týmy Trutnov 2 (skipka Pavlína Čížková) a Zbraslav OH (skip Tomáš Paul) barážový turnaj s druhými z první ligy o setrvání v nejvyšší soutěži.

Výsledky žen  
1. Savona H
2. Ledolamky
3. Savona M
4. Kolibris 7
5. Dion XX
6. Trutnov 2
7. PLC LEDO

 

Výsledky mužů  
1. Dion Alpha
2. DYB Vedral
3. Truntov 1
4. Kolibris NG
5. Kolibris 2
6. Zbraslav OH
7. Liboc

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024