Závěr základní části MS mixů

17. 10. 2019

V tuto chvílí zbývá již jen poslední zápas ve skupině mistrovství světa mixů. Češi mají bilanci 6:1 a sdílí první místo ve skupině. Až závěrečné utkání však rozhodně o postupu do playoff.

Češi na úvod překonali Nový Zéland 8:3 a jednoznačně vyhráli nad Andorrou poměrem 11:1. Důležitý byl třetí zápas proti silnému Norsku. Do přestávky bylo utkání vyrovnané 4:4, poté ale již Češi naprosto dominovali a soupeřům nedovolili žádný zisk. Utkání tedy dopadlo výhrou 9:4 a s bilancí 3:0 si Češi dál drželi první příčku ve skupině.

Po zápase hráči sdělili: „Určitě se cítíme dobře. Led byl prostě jen trošku jiný, než v prvním zápase, ale určitě nebyl horší. Jen se některé stopy chovaly trošku jinak. Ale jinak je tady led svojí kvalitou na velmi dobré úrovni. Norové dělali spoustu chyb a myslím, že jsme je přehráli hlavně na pozicích 2 a 3 a tím je donutili do těžších kamenů na poslední pozici.

„Víme, že Poláci mají jedinou prohru s Dánskem a asi budou hrát dobře. Čekáme spíše vyrovnaný zápas. Ale věříme, že když si udržíme úroveň, můžeme vyhrát.“

Utkání však probíhalo jinak a Češi museli neustále dotahovat náskok soupeře. V polovině Poláci vedli 5:1 a tento rozdíl se české reprezentaci již nedokázalo srovnat a nakonec prohráli 3:6.

„Zápas s Polskem byl jiný než všechny ostatní v tom, že nám nevyšlo LSD a tak jsme neměli výhodu. Celý zbytek turnaje jsme vždy buď vedli, nebo měli výhodu za vyrovnaného stavu. Poláci nám ale ze začátku zápasu odskočili a nám se nepovedlo vygenerovat dostatečný tlak. „Chytli“ jsme se až v druhé polovině, to už ale bylo pozdě – soupeř bránil dostatečně dobře.

Byl to náročný zápas i co do uspořádání herního rozpisu – byl to jediný zápas dne, začínal přitom až ve 20:00. Čekáme tak na zápas celý den v mírném napětí, kdy vlastně nejde nic dělat. Vždycky je pohodlnější se na zápas vyspat.

Led byl proti Polsku také o něco pomalejší, než ostatní zápasy, což asi souviselo s vlhčím počasím. Trvalo nám, než jsme byli ochotni připustit, že led zkrátka jezdil jinak. Celkově je tu led sympaticky konzistentní, změna po třech dnech nás tedy zaskočila. Od té doby se podmínky zase více blíží prvním zápasům, takže se nám hraje dobře.“

Po této porážce si však Češi udrželi svou pozici ve skupině, jelikož vzápětí jasně překonali Chorvatsko (12:2) a Wales (8:3)

„Zápas s Walesem byl snazší co do průběhu. Velšané nás nikdy nedokázali zatlačit. Ve čtvrtém endu sice hráli split na vyrovnání, jistě bychom ale i tak utkání v klidu dohráli. Hráli jsme od začátku lépe, než jaký byl start proti Polákům, a naopak, z těchto dvou soupeřů hrálo Polsko rozhodně přesněji.“

 


 

Nyní zbývá již jen poslední zápas, v němž se Češi utkají s Dánskem. Vzhledem k pořadí ve skupině bude toto utkání rozhodující. V případě prohry totiž budou mít Češi stejný počet výher jako Poláci, kteří je kvůli vzájemnému zápasu přeskočí v pořadí a skončí na třetím místě. Do playoff postupují první tři a jeden tým ze čtvrtého místa z pěti skupin, který bude mít nejlepší DSC.

„Soupeře dopředu „skautovat“ nezvládáme. Jak silní budou tak můžeme usuzovat jen z výsledků a z komentářů ostatních týmů. Papírové předpoklady se i tak snažíme nevnímat – snažíme se jen nikoho nepodcenit a ke všem soupeřům přistupovat s respektem. Očekáváme spíše vyrovnanější zápas, kde trpělivost bude klíčová.

Situace ve skupině je bohužel taková, že zatímco výhra znamená první místo a solidní pozici do play-off, prohra nás posouvá na čtvrté místo a pravděpodobně konec turnaje. Bereme to tedy jako první zápas play-off. Herně se pro nás ale nic nemění.“

Utkání s Dánskem začíná ve čtvrtek ve 13.00 a sledovat jej můžete zde.

 

Podrobnější výsledky naleznete na webu curling.cz/wmxcc2019


 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024