Žádná překvapení v extralize

1. 11. 2022

Máme za sebou dvě třetiny extraligy a již zbývá jediný víkend. Po něm se určí, pro které týmy sezóna vyvrcholí finálovým turnajem a soubojem o mistrovský titul, a naopak které celky pro příští sezónu sestoupí. Závěrečná část extraligy je naplánována na 28. – 29. ledna. Finálový turnaj se odehraje 16. – 21. února.

Týmy čekají již jen 3 respektive 4 utkání. Do finálového turnaje postoupí nejlepší tři (ke kterým se přidá loňský mistr, který tuto soutěž nehraje). Poslední tým čeká sestup, předposlední celek bude hrát baráž o udržení. Po tomto víkendu již má každý tým nějakou výhru. Naopak i ti průběžně první utrpěli porážku. Tento prodloužený víkend otestoval fyzickou připravenost nejlepších českých týmů, které během tří dnů odehráli pět respektive šest utkání. Řada zápasů se hrála na plných deset endů, v některých případech se přidávaly i extraendy.

 

Extraliga žen

V ženské tabulce nedošlo prakticky k žádné změně pořadí. Savona H si drží průběžnou první příčku, během víkendu však musela snést dvě porážky a má bilanci 7:2. Následuje Savona M se šesti výhrami. O třetí postupové místo se nyní průběžně perou juniorské mistryně Dion XX a Kolibris 7. Oba celky mají bilanci 5:3. Jednou se již týmy utkaly, tehdy vyhrály Dion XX. Příští vzájemný souboj se koná 28. ledna večer. Je otázkou zda bude Kolibris 7 ovlivněn nepřítomnost Zuzany Paulové, která v tu chvíli bude mít krátce před porodem. Na konci tabulky se s bilancí 1:8 nachází Zbraslav W, která je nebezpečně blízko přímému sestupu. Šanci aspoň na baráž však tento tým ještě má. Zbraslav W potrápila průběžně první Savonu H, když silným závěrem srovnala skóre ve vzájemném utkání. V extraendu však měla Savona výhodu, kterou využila k zisku bodů a výhře. Byl to jeden z pouhých dvou extraendů, které se zatím odehrály. Tím druhým byl rozhodují bod, kterým Savona M překonala Ledolamky.

Podrobné výsledky naleznete zde: extraliga žen

 

Extraliga mužů

Ani u mužů nedošlo k dramatickému přeskupení týmů průběžného pořadí. Na první místo poskočili Kolibris NG, kteří tím o příčku překonali minule neporažené Kolibris 2. Třetí je stále Liboc s 5:3 a následuje ji Zbraslav OH se skipem Paulem a bilancí 4:4. Na spodním konci žebříčku se vytvořila trojčlenná skupina se dvěma vítězstvími: Trutnov 1, DYB Vedral, CC Letící kameny. V lednu nás tedy čekají napínavé souboje o udržení mezi nejlepšími.

Liboc se konci minulé sezóny musela zachránit v baráži. Přes léto došlo ke úpravě sestavy a teď těsně 6:5 (EE) porazili vicemistry Kolibris 2. Prodloužený víkend se příliš nezdařil oslabenému týmu DYB Vedral, který bez svého tradičního skipa uhrál bilanci jen 1:4 a utrpěl velké porážky 2:13 od Kolibris 2 a 0:9 od Kolibris NG. Navzdory zdánlivě neměnnému žebříčku nejsou zápasy jednoznačné. Například průběžně čtvrtí Zbraslav OH porazili první Kolibris NG. V mužské extralize se zatím objevilo šest extraendů, což přibližně odpovídá jednomu EE na pět utkání. Nejvíc si již užil Trutnov 1, který z nich hrál polovinu. Navzdory tomuto úsilí a počtu odehraných endů je tento celek až pátý s bilancí 2:6.

Podrobné výsledky naleznete zde: extraliga mužů

Čtyři z extraligových týmů hrají od 10. listopadu turnaj WCT Prague Classic.

 


Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024