Žádná překvapení v extralize

1. 11. 2022

Máme za sebou dvě třetiny extraligy a již zbývá jediný víkend. Po něm se určí, pro které týmy sezóna vyvrcholí finálovým turnajem a soubojem o mistrovský titul, a naopak které celky pro příští sezónu sestoupí. Závěrečná část extraligy je naplánována na 28. – 29. ledna. Finálový turnaj se odehraje 16. – 21. února.

Týmy čekají již jen 3 respektive 4 utkání. Do finálového turnaje postoupí nejlepší tři (ke kterým se přidá loňský mistr, který tuto soutěž nehraje). Poslední tým čeká sestup, předposlední celek bude hrát baráž o udržení. Po tomto víkendu již má každý tým nějakou výhru. Naopak i ti průběžně první utrpěli porážku. Tento prodloužený víkend otestoval fyzickou připravenost nejlepších českých týmů, které během tří dnů odehráli pět respektive šest utkání. Řada zápasů se hrála na plných deset endů, v některých případech se přidávaly i extraendy.

 

Extraliga žen

V ženské tabulce nedošlo prakticky k žádné změně pořadí. Savona H si drží průběžnou první příčku, během víkendu však musela snést dvě porážky a má bilanci 7:2. Následuje Savona M se šesti výhrami. O třetí postupové místo se nyní průběžně perou juniorské mistryně Dion XX a Kolibris 7. Oba celky mají bilanci 5:3. Jednou se již týmy utkaly, tehdy vyhrály Dion XX. Příští vzájemný souboj se koná 28. ledna večer. Je otázkou zda bude Kolibris 7 ovlivněn nepřítomnost Zuzany Paulové, která v tu chvíli bude mít krátce před porodem. Na konci tabulky se s bilancí 1:8 nachází Zbraslav W, která je nebezpečně blízko přímému sestupu. Šanci aspoň na baráž však tento tým ještě má. Zbraslav W potrápila průběžně první Savonu H, když silným závěrem srovnala skóre ve vzájemném utkání. V extraendu však měla Savona výhodu, kterou využila k zisku bodů a výhře. Byl to jeden z pouhých dvou extraendů, které se zatím odehrály. Tím druhým byl rozhodují bod, kterým Savona M překonala Ledolamky.

Podrobné výsledky naleznete zde: extraliga žen

 

Extraliga mužů

Ani u mužů nedošlo k dramatickému přeskupení týmů průběžného pořadí. Na první místo poskočili Kolibris NG, kteří tím o příčku překonali minule neporažené Kolibris 2. Třetí je stále Liboc s 5:3 a následuje ji Zbraslav OH se skipem Paulem a bilancí 4:4. Na spodním konci žebříčku se vytvořila trojčlenná skupina se dvěma vítězstvími: Trutnov 1, DYB Vedral, CC Letící kameny. V lednu nás tedy čekají napínavé souboje o udržení mezi nejlepšími.

Liboc se konci minulé sezóny musela zachránit v baráži. Přes léto došlo ke úpravě sestavy a teď těsně 6:5 (EE) porazili vicemistry Kolibris 2. Prodloužený víkend se příliš nezdařil oslabenému týmu DYB Vedral, který bez svého tradičního skipa uhrál bilanci jen 1:4 a utrpěl velké porážky 2:13 od Kolibris 2 a 0:9 od Kolibris NG. Navzdory zdánlivě neměnnému žebříčku nejsou zápasy jednoznačné. Například průběžně čtvrtí Zbraslav OH porazili první Kolibris NG. V mužské extralize se zatím objevilo šest extraendů, což přibližně odpovídá jednomu EE na pět utkání. Nejvíc si již užil Trutnov 1, který z nich hrál polovinu. Navzdory tomuto úsilí a počtu odehraných endů je tento celek až pátý s bilancí 2:6.

Podrobné výsledky naleznete zde: extraliga mužů

Čtyři z extraligových týmů hrají od 10. listopadu turnaj WCT Prague Classic.

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024