Začíná ženská 1. liga a divize

11. 10. 2019

Startují ženské soutěže. Na Roztylech se během víkendu odehrají první zápasy 1. ligy žen a divize mužů, na zbraslavském ledě se budou konat utkání divize žen.

 

1.liga žen

Osmičlenná 1. liga se hraje ve dvou kolech vzájemných utkání. Poté tým na první příčce přímo postoupí do extraligy, druhý celek si o extraligu zahraje baráž. Předposlední tým bude hrát baráž o udržení, celek na osmém místě přímo sestoupí do divize.

Zajímavé bude sledovat Savonu I, která postoupila z divize. Kolibris 1 se vloni zachránil na poslední chvíli, když zvládnul baráž o udržení. Letící kameny se vykašlaly na baráž o postup do extraligy a tak zůstávají v 1. lize.

aktuální výsledky 1. ligy žen

 

Divize žen

Letos se přihlásilo jedenáct týmů, což je o tři víc než vloni. Nárůst je způsoben přihlášením juniorek. Bude zajímavé sledovat jak se jim povede v utkáních se zkušenějšími soupeřkami. Uvidíme jak uspěje Dion SG1, který je papírově nejsilnějším týmem, jelikož vloni skončil na druhém místě, ale pak neuspěl v baráži. Tým Savona I z loňského prvního místa postoupil do 1. ligy.

V divizi se hraje jedno kolo vzájemných utkání. Poté nejlepší tým postoupí pro příští sezónu do 1. ligy, celek na druhé příčce si o postup zahraje baráž.

aktuální výsledky divize žen

 

Divize mužů

Tuto soutěž hraje osmnáct týmů, které jsou rozděleny do dvou skupin. Celky se v rámci skupiny utkají ve dvou kolech vzájemných utkání. První tým pak postoupí do 1. ligy a druhý celek se o postup utká v baráži.

Budeme sledovat jak se bude dařit Klubu z Viktorky, Ledoborcům 2 a Savoně 6, kteří sestoupili z 1. ligy.

Během tohoto víkendu se bude hrát skupina A, skupina B začne za dva týdny.

aktuální výsledky divize mužů – skupina A

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024