Začíná MS MD v Koreji

21. 4. 2023

Julie Zelingrová a Vít Chabičovský se jako mistři ČR mixed doubles zúčastní letošního Mistrovství světa MD, které se koná 22.-29. dubna v korejském městě Gangneung. 

Na dlouhou cestu vyrazili společně s trenérem Jakubem Barešem a vedoucí týmu Danou Chabičovskou už ve středu 19. dubna. Před zahájením turnaje je čekala aklimatizace a několik tréninků v turnajové hale.

Zelingrová/Chabičovský se MS dospělých zúčastní již podruhé, svou premiéru si odbyli loni ve Švýcarsku, když po dlouhých šesti letech vystřídali v účasti na MS tým Paulová/Paul. S bilancí 3:6 nakonec skončili na celkové 13. příčce. Jaké ambice mají letos?

„Čeká nás náročný turnaj. Cílem je postoupit do play-off, což by byl skvělý výsledek. Ale s umístěním do 7. místa ve skupině budeme spokojeni, protože to zaručí České republice účast v elitní skupině MS i v roce 2024 a zisk olympijských bodů pro kvalifikaci na ZOH 2026.“ prozrazuje týmové ambice trenér týmu Jakub Bareš. 

Šampionátu se účastní 20 týmů, které jsou rozděleny do 2 skupin. Češi byli nalosováni do skupiny A, ve které je čeká Austrálie, Kanada, Dánsko, Estonsko, Maďarsko, Itálie, Korea, Holandsko a Skotsko. Do play-off postoupí nejlepší tři týmy, poslední (desátý) tým z MS vypadne. 

První zápas naše reprezentanty čeká 22. dubna a hned na začátek to bude těžká zkouška – utkají se se zkušenými Italy Constantini/Arman. Stefania Constantini má olympijské zlato v kategorii MD z Pekingu, Sebastiano Arman pak bronz z MS mužů 2022 a k tomu ještě tři bronzy z ME. 

„Nálada v týmu je velmi dobrá a oba hráči se už velmi těší na korejský led.“ říká Jakub Bareš. 

O průběhu šampionátu budeme podrobně informovat jak na našem webu, tak i na našich sociálních sítích. Sledujte nás, ať vám nic neuteče!

Vybrané zápasy z MS bude možné sledovat na Recastu na kanálu WCF.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024