Začíná MS MD v Koreji

21. 4. 2023

Julie Zelingrová a Vít Chabičovský se jako mistři ČR mixed doubles zúčastní letošního Mistrovství světa MD, které se koná 22.-29. dubna v korejském městě Gangneung. 

Na dlouhou cestu vyrazili společně s trenérem Jakubem Barešem a vedoucí týmu Danou Chabičovskou už ve středu 19. dubna. Před zahájením turnaje je čekala aklimatizace a několik tréninků v turnajové hale.

Zelingrová/Chabičovský se MS dospělých zúčastní již podruhé, svou premiéru si odbyli loni ve Švýcarsku, když po dlouhých šesti letech vystřídali v účasti na MS tým Paulová/Paul. S bilancí 3:6 nakonec skončili na celkové 13. příčce. Jaké ambice mají letos?

„Čeká nás náročný turnaj. Cílem je postoupit do play-off, což by byl skvělý výsledek. Ale s umístěním do 7. místa ve skupině budeme spokojeni, protože to zaručí České republice účast v elitní skupině MS i v roce 2024 a zisk olympijských bodů pro kvalifikaci na ZOH 2026.“ prozrazuje týmové ambice trenér týmu Jakub Bareš. 

Šampionátu se účastní 20 týmů, které jsou rozděleny do 2 skupin. Češi byli nalosováni do skupiny A, ve které je čeká Austrálie, Kanada, Dánsko, Estonsko, Maďarsko, Itálie, Korea, Holandsko a Skotsko. Do play-off postoupí nejlepší tři týmy, poslední (desátý) tým z MS vypadne. 

První zápas naše reprezentanty čeká 22. dubna a hned na začátek to bude těžká zkouška – utkají se se zkušenými Italy Constantini/Arman. Stefania Constantini má olympijské zlato v kategorii MD z Pekingu, Sebastiano Arman pak bronz z MS mužů 2022 a k tomu ještě tři bronzy z ME. 

„Nálada v týmu je velmi dobrá a oba hráči se už velmi těší na korejský led.“ říká Jakub Bareš. 

O průběhu šampionátu budeme podrobně informovat jak na našem webu, tak i na našich sociálních sítích. Sledujte nás, ať vám nic neuteče!

Vybrané zápasy z MS bude možné sledovat na Recastu na kanálu WCF.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024