Začíná mistrovství světa žen

30. 4. 2021

Dnes se hrají první zápasy šampionátu, který je jediným, odkud lze vybojovat přímý postup na olympijské hry v Pekingu 2022. Ze čtrnácti účastníků postoupí šest zemí, ostatní budou mít ještě šanci vybojovat čtyři sady letenek v prosincové kvalifikaci. Českou republiku reprezentuje tým Anny Kubeškové.

Prvním soupeřem je dnes od 17.00 středoevropského času italský výběr. Šampionát se koná v Calgary, a i navzdory osmihodinovému rozdílu začíná většina zápasů v relativně příznivých časech. Osm utkání začne v 17.00 nebo 22.00 CET. Pět dalších soubojů však začne v okamžiku, kdy budou ve střední Evropě 3 ráno. Shodou okolností se zrovna tři z těchto ranních zápasů budou natáčet a bude je možné sledovat online. Konkrétně se jedná o utkání s Kanadou (sobota 1. května), Japonskem (pondělí 3. května) a USA (čtvrtek 6. května). Souboj se Spojenými státy bude dokonce možné zhlédnout přímo na obrazovkách České televize živě i v repríze v pohodlnějším čase.

„Češky musí být mentálně silné a motivované minulými úspěchy, jelikož budou čelit týmům, které už většina zemí vybrala jako své olympijské reprezentanty v Pekingu,“ říká národní kouč Brad Askew. 

 

Rozpis a další informace naleznete na webu curling.cz/wwcc2021.

 

 

WWCC21 2 Steve Seixeiro
© WCF / Steve Seixeiro

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024