Začíná extraliga

7. 10. 2022

O víkendu 8. a 9. října se na Roztylech odehraje první část extraligy MČR mužů a žen.

Každý den se odehrají dvě mužské a dvě ženské rundy. Tento víkend platí, že muži rozehrávají své zápasy v 8.30 a 16.00. Ženy hrají od 12.00 a od 19.30. 

Extraliga MČR je rozdělena do tří víkendů. Následně čtyři týmy postoupí do finálového turnaje. Extraligy se účastní sedm týmů + loňští mistři, kteří využili svého práva nyní nehrát a nastoupit až do finále. Díky tomu mají týmy Liboc 3 (Zelingrová) a Zbraslav Klíma (Klíma) víc času zocelit se v mezinárodní konkurenci na turnajích v zahraničí. Oba obhájce titulu tedy na ledě uvidíme až v únoru.

druhá část extraligy: 28. – 30. října
třetí část extraligy: 28. – 29. ledna
finálový turnaj: 16. – 21. února

Na ledě se poprvé v rámci extraligy objeví i Dion XX, dívčí tým, který bude v prosinci reprezentovat ČR na juniorském mistrovství světa. Spolu s Kolibris 7 se jedná o tým, který snižuje věkový průměr soutěže. Do soutěže mužů se letos naopak probojoval zkušený tým Letících kamenů, jehož hráči mají zkušenosti ze seniorského mistrovství světa i reprezentace na mistrovství Evropy v devadesátých letech. Seniorské zkušenosti a hlavně stříbrné medaile z mistrovství světa mají i curleři v týmech Kolibris NG a Kolibris 2. V řadě týmů došlo k různě velkým změnám v sestavě oproti minulé sezóně. Aktuální sezónní soupisky si prohlédněte na webu s výsledky.

Výsledky budou uvedeny zde: ženy, muži

Rozpisy zápasů jsou k dispozici i v pdf: ženy, muži (oba mistři jsou v nich sice uvedeni, ale tyto zápasy se neodehrají. Soupeři však mohou využít prostoru k tréninku)

 

Přijďte fandit!


Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024