Začíná čtvrtý ročník WCT Prague Classic

10. 11. 2022

Na roztylském ledě se ve čtvrtek rozehraje turnaj Světové tour Prague Classic a díky tomu v Praze přivítáme řadu skvělých týmů. Kromě českého výběru skipa Klímy se představí i několik zahraničních reprezentací, které za týden čeká mistrovství Evropy. 

Účastní se 24 týmů, z toho 6 českých. Hraje se ve čtyřech skupinách po šesti. Po základní části postoupí dva týmy z každé skupiny do playoff. Z českých týmů se na ledě objeví aktuální mistři Zbraslav Klíma (Klíma). Dále dvojka Kolibris 2 (Hradec) a trojka Kolibris NG (Šik). Také další extraligové týmy Zbraslav OH a DYB Vedral. Také se představí česká reprezentace pro univerziádu: Jakl, Bříza, Verner, Hercok. 

Přijel i obhájce loňského titulu norský tým skipa Ramsfjella. O úrovni turnaje Prague Classic svědčí, že v Praze hrají dokonce čtyři z reprezentací pro ME-A (česká, dánská, španělská, turecká) a také čtyři reprezentace hrající ME-B (lotyšská, estonská, belgická a ukrajinská).

Prague Classic se hraje v kategorii mužů. Tento turnaj je spolu s párovým Mixed Doubles Prague Trophy jediným turnajem Světové curlingové tour WCT u nás.

 

Šest vybraných zápasů včetně playoff se bude vysílat na webu České televize a přes platformu recast.

Rozpis, výsledky a další informace naleznete na webu curling.cz/pragueclassic2022

 

banner2

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024