Za juniorky bude příští rok reprezentovat tým Dion XX, juniory zastoupí chlapci z Jičína

2. 5. 2024

V dubnu se v Praze odehrálo druhé závěrečné kolo soutěže mistrovství ČR mezi juniory a žáky, které zároveň i rozhodovalo o reprezentacích mezi juniorkami a juniory na příští sezónu 2024/2025.

Finálového turnaje se mezi juniorkami zúčastnily čtyři týmy: obhájkyně titulu Zbraslav Polární lišky, Dion XX, juniorky z Brna a tým Kiwibrizz. Brněnský tým pod vedením skipky Anny Klestilové obsadil bronzovou příčku a o titul mistryň republiky se utkaly dva favorizované týmy – Dion XX se skipkou Kristýnou Farkovou a Polární lišky v čele se Sofií Krupičkovou. Přestože Polární lišky do finálových zápasů nastupovaly neporažené, tak v napínavých dvou utkáních nakonec podlehly Dionu, který se po roce stal opět novou reprezentací.

Vítězkami MČR juniorek za rok 2023/2024 se staly Kristýna Farková, Julie Zelingrová, Stella Svitáková, Ema Košáková a Karolína Němcová.

Mezi chlapci do finále postoupily taktéž čtyři týmy: Jičín A a B, Kolibris 4 a Ledoletci. Souboj o mistry republiky nakonec svedlo jičínské „áčko“ posílené oproti základní části o skipa Víta Chabičovského a Ledoletci pod vedením skipa Jakuba Matějíčka. Stejně jako v loňském roce v tomto finále uspěli kluci z Jičína a stávají se tedy opět juniorskou reprezentací. Třetí místo obsadil tým z Kolibrisu se skipem Tomášem Markem.

Zlaté medaile v kategorii juniorů vybojovali Vít Chabičovský, Kryštof Žďárský, Šimon Pěnička, Matěj Kaska a Tomáš Krátký.

Žákovského finále se na rozdíl od juniorů zúčastnilo čest týmů: Ledostřelci, Ledostřelky, Žáci Brno, Kolibris 6 a Kolibris Ice Lemon a PLC 1. Třetí místo se podařilo vybojovat slečnám Ledostřelkám se skipkou Terezou Gregorovou a napínavé finále zajistily týmy Ledostřelců se skipem Danielem Křížem a brněnských žáků. Nakonec nejúspěšnější ze žáků byli Brňáci pod vedením skipa Filipa Adámka.

Vítězi v kategorii žáků se pro letošní rok stali Sebastian Skoupý, Hedvika Siblíková, Filip Adámek, Karel Báča a Kryštof Fiala.

Všem týmům moc gratulujeme a přejeme další curlingové úspěchy.