Za juniorky bude příští rok reprezentovat tým Dion XX, juniory zastoupí chlapci z Jičína

2. 5. 2024

V dubnu se v Praze odehrálo druhé závěrečné kolo soutěže mistrovství ČR mezi juniory a žáky, které zároveň i rozhodovalo o reprezentacích mezi juniorkami a juniory na příští sezónu 2024/2025.

Finálového turnaje se mezi juniorkami zúčastnily čtyři týmy: obhájkyně titulu Zbraslav Polární lišky, Dion XX, juniorky z Brna a tým Kiwibrizz. Brněnský tým pod vedením skipky Anny Klestilové obsadil bronzovou příčku a o titul mistryň republiky se utkaly dva favorizované týmy – Dion XX se skipkou Kristýnou Farkovou a Polární lišky v čele se Sofií Krupičkovou. Přestože Polární lišky do finálových zápasů nastupovaly neporažené, tak v napínavých dvou utkáních nakonec podlehly Dionu, který se po roce stal opět novou reprezentací.

Vítězkami MČR juniorek za rok 2023/2024 se staly Kristýna Farková, Julie Zelingrová, Stella Svitáková, Ema Košáková a Karolína Němcová.

Mezi chlapci do finále postoupily taktéž čtyři týmy: Jičín A a B, Kolibris 4 a Ledoletci. Souboj o mistry republiky nakonec svedlo jičínské „áčko“ posílené oproti základní části o skipa Víta Chabičovského a Ledoletci pod vedením skipa Jakuba Matějíčka. Stejně jako v loňském roce v tomto finále uspěli kluci z Jičína a stávají se tedy opět juniorskou reprezentací. Třetí místo obsadil tým z Kolibrisu se skipem Tomášem Markem.

Zlaté medaile v kategorii juniorů vybojovali Vít Chabičovský, Kryštof Žďárský, Šimon Pěnička, Matěj Kaska a Tomáš Krátký.

Žákovského finále se na rozdíl od juniorů zúčastnilo čest týmů: Ledostřelci, Ledostřelky, Žáci Brno, Kolibris 6 a Kolibris Ice Lemon a PLC 1. Třetí místo se podařilo vybojovat slečnám Ledostřelkám se skipkou Terezou Gregorovou a napínavé finále zajistily týmy Ledostřelců se skipem Danielem Křížem a brněnských žáků. Nakonec nejúspěšnější ze žáků byli Brňáci pod vedením skipa Filipa Adámka.

Vítězi v kategorii žáků se pro letošní rok stali Sebastian Skoupý, Hedvika Siblíková, Filip Adámek, Karel Báča a Kryštof Fiala.

Všem týmům moc gratulujeme a přejeme další curlingové úspěchy.

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024