„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024

Manželům Paulovým se na úspěchy z minulých let bohužel navázat nepodařilo. Před třemi lety skončili na místě sedmém a v roce 2013 dokonce vybojovali bronz. Letos na MS Mixed Doubles ve švédském Östersundu skončili na 16. místě, odváží si však pět bodů pro kvalifikaci na olympiádu v roce 2026. Další body budou moct znovu získat až za rok, a to opět na MS.

„Celkově je pro nás výsledek na MS zklamáním. Odvedli jsme tu základní práci, udrželi jsme Česko pro příští sezónu na MS, bohužel se nám ale nepovedlo přidat nic moc navíc,“ hodnotí výsledek Zuzana Paulová.

 

Na MS se Paulovi jako reprezentanti vrátili po třech letech. To mělo podle Zuzany na průběh šampionátu docela velký vliv. „Projevilo se herní manko z posledních dvou sezón, neměli jsme dostatečně nahráno na velkých akcích a dělali jsme chyby, na které jsme předtím nebyli moc zvyklí,“ říká. Oba předešlé roky Česko na MS zastupovalo mladé duo Zelingrová/Chabičovský, kteří minulý rok skončili patnáctí a stejně jako letos Paulovi, hráli o udržení místa.

 

Česká dvojice se v základní části umístila na šestém místě ve skupině s bilancí výhry a prohry 3:6. Konkurence byla poměrně velká. Jako nejtěžší zápasy Zuzka hodnotí ty proti Nizozemsku a Austrálii. Na tyto dva celky si Češi věřili, přesto se jim ale zápasy nepovedlo dotáhnout do vítězného konce. Do play-off tak bohužel nepostoupili a ve svém posledním zápase se postavili Turecku (Yildiz/Çakır), kteří skončili na stejném místě v druhé skupině. Tento zápas Paulovi s přehledem vyhráli 8:4 a zajistili pro Českou republiku místo na příštím MS, Turci se tak musí na mistrovství světa znovu probojovat přes kvalifikaci.

Moc děkujeme za reprezentaci a držíme pěsti do dalším sezóny!

Zlato si z MS Mixed Doubles odváží Švédové – sourozenci Wranå, kteří porazili Estonce (Kaldvee/Lill) 8:4. Bronzoví skončili Norové (Skaslien/Nedregotten).

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024