Všechny domácí soutěže konečně rozjedou svou sezónu

5. 11. 2022

Zbývající soutěže se konečně v této sezóně mohou předvést na ledě. Na Roztylech se hraje 1. liga žen a skupina A divize mužů. Na Zbraslavi opět soutěží ženská divize.

1. liga žen

Jedná se o osmičlennou soutěž, ze které postoupí nejlepší tým pro příští sezónu přímo do extraligy. Druhý celek bude hrát baráž o postup nahoru. Naopak poslední tým přímo sestoupí a předposlední celek bude bojovat v baráži o udržení.

Po minulé sezóně přímo sestoupila Liboc 1. CC Letící kameny odmítly využít baráž o postup, takže jsou stále v 1. lize. Naopak zdola postoupily Valící se šutráky a přes baráž i Dion New Age.

Týmy se dvakrát vzájemně utkají. Během tohoto víkendu celky odehrají čtyři utkání, další víkend je čeká téměř v půlce prosince. Pak se hraje v lednu a dohraje se v březnu.

Výsledky naleznete zde.

 

Divize mužů – skupina A

Stejně jako v druhé skupině platí stejný systém: po odehrání vzájemných utkání postoupí nejlepší tým přímo do 1. ligy a druhý tým bude hrát baráž.

Celá tato skupina se hraje pouze na Roztylech kvůli účasti vozíčkářského týmu. Pouze roztylská hala je bezbariérová. V tomto konkrétním případě však vozíčkáři museli své zápasy kontumovat, jelikož právě reprezentují na mistrovství světa „B“.

Z minulé sezóny přímo sestoupili 1. CK Brno – východ. Přes baráž do této soutěže sestoupili PLC S&K.

Výsledky naleznete zde.

 

Divize žen

Ženská divize dohraje během víkendu zbytek své základní části na Zbraslavi. Budou následovat zápasy 18. prosince na Roztylech. Poté se týmy rozdělí na lepší a horší polovinu a po Novém roce budou dál pokračovat v boji o postup nahoru.

Výsledky naleznete zde.

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024