Vrcholí extraliga

13. 1. 2022

Na Roztylech se 15. a 16. ledna rozhodne o finalistech MČR v kategoriích mužů a žen.

Ženská i mužská extraliga dohrají během víkendu poslední zápasy základní části. Následně tři nejlepší týmy postoupí do finále MČR. Tým na posledním místě sestoupí do 1. ligy, předposlední celek bude hrát baráž o udržení. V obou soutěžích je jedno finálové místo jisté: oba loňští vítězové se rozhodli vynechat základní části extraligy a tak se domácím divákům představí až ve finále. U žen se jedná o tým Liboc 3 (Kubešková), který tvoří základ české reprezentace v kvalifikaci o mistrovství světa žen. Aktuálním mužským mistrem je Zbraslav Klíma, který bude reprezentovat ČR na mistrovství světa mužů. Finále MČR se hraje ve dnech 3. až 8. března. Vítězové postoupí na podzimní mistrovství Evropy.

Každý z týmů extraligy hraje ještě tři nebo čtyři utkání (týmy v sezóně hrají celkem 12 zápasů) a tak ještě zdaleka není rozhodnuto. Mezi muži sdílí průběžnou první příčku hned trojice týmů: Trutnov 1, Kolibris NG a DYB Vedral. Ženskou tabulku vedou dva týmy: Savona H a Savona M. Aktuální pořadí naleznete zde, z formálních důvodů jsem mezi nimi i oba nehrající finalisté:

extraliga mužů

extraliga žen

 

Přijďte fandit do roztylské haly, vstup je volný. Muži začínají v obou dnech v 8.15 a 16.30. Ženy hrají od 12.00 a od 20.15.


Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024