Vozíčkáři z celého světa na Roztylech. Na Zbraslavi startuje divize

13. 10. 2022

Na Roztylech se hraje vozíčkářský turnaj patřící do Světové curlingové tour. Na Zbraslavi začíná divize MČR mužů.

 

Mezinárodní vozíčkářský turnaj

Deset týmů se účastní již 16. ročníku vozíčkářského turnaje. Jedná se o jedinou vozíčkářskou soutěž v ČR, která je součástí Světové curlingové tour WCT. Účastní se dvě české čtveřice. Přijely i týmy až z USA a Kazachstánu. Tým CZE 1 hraje v sestavě Dana Selnekovičová (skip), Martin Tluk, Milan Bartůněk a Jana Břinčilová, jedná se tedy o stejný výběr jako byla reprezentace pro poslední mistrovství světa na jaře roku 2021. V týmu CZE 2 nastoupí Radek Musílek (skip), Štěpán Beneš, Radek Coufal a Rostislav Vyhnálek.

Týmy hrají ve dvou skupinách, následně se sestaví celkové pořadí a v sobotu večer se odehraje jeden zápas nadstavby. V neděli se koná zbytek playoff. Semifinále začíná v 9.00, finále a utkání o bronz se rozehrají v 13.00.

Více na webu curling.cz/IWhCT2022

 

Divize

Třetí česká soutěž mužů se hraje ve dvou osmičlenných skupinách. Tento víkend bude hrát skupina označená jako B. Skupina A má první zápasy naplánované na začátek listopadu. Ženská divize se na ledě objeví již příští týden. Během víkendu se na zbraslavské dvoudráze odehrají čtyři rundy zápasů za den.

Ve skupině B hraje Brno-Západ, které přímo sestoupilo z 1. ligy. Vloni Kolibris 5 postoupili do baráže, ale z ní se jim nezdařil postup nahoru. Jak se oba týmy předvedou letos?

 

Rozpis všech divizí naleznete zde v pdf.

Výsledky divize mužů B budou uvedeny zde.

 


Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024