Vozíčkáři mají za sebou polovinu základní části

12. 11. 2018

Česká reprezentace má na mistrovství světa B vozíčkářů po polovině základní části bilanci dvou výher a jedné porážky. Díky tomu Češi drží spolu s Estonskem průběžnou druhou – třetí příčku. Zatím první je ve skupině ještě neporažené Slovensko se čtyřmi výhrami.

Šampionát se hraje ve dvou skupinách. Vítězové skupin postoupí rovnou do semifinále. Celky na druhých a třetích příčkách si vzájemně zahrají kvalifikační utkání, jejichž vítězové budou pokračovat do semifinále. Následuje samozřejmě finále a zápas o bronz. Na mistrovství „A“ postoupí tři týmy.

Čechy čekají ve skupině tři zápasy. První proti zatím méně úspěšnému Turecku v pondělí od 13.00. Poté v úterý od 8.30 zajímavý zápas proti Estonsku a od 17.30 skupinu uzavře utkání s Itálií.

Mistrovství se hraje ve Finsku. Všechny zmíněné začátky utkání jsou uvedeny ve středoevropském čase. 

Český tým v úvodním zápase překonal Angličany 9:4, když hned v druhém endu uhrál pětku a dál již soupeři mnoho nedovolil. Zápas proti Slovensku byl velmi vyrovnaný, Češi šli do posledního endu s výhodou avšak soupeři se nakonec podařilo ukrást a díky tomu zvítězil 6:4. Třetí zápas proti Slovinsku byl jednoznačný. Češi ve střední části utkání ukradli tři endy a pět bodů a díky tomu nakonec zvítězili 8:3.

Další informace naleznete na webu curling.cz/wwhbcc2018

 

 

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024