Vozíčkáři mají za sebou polovinu základní části

12. 11. 2018

Česká reprezentace má na mistrovství světa B vozíčkářů po polovině základní části bilanci dvou výher a jedné porážky. Díky tomu Češi drží spolu s Estonskem průběžnou druhou – třetí příčku. Zatím první je ve skupině ještě neporažené Slovensko se čtyřmi výhrami.

Šampionát se hraje ve dvou skupinách. Vítězové skupin postoupí rovnou do semifinále. Celky na druhých a třetích příčkách si vzájemně zahrají kvalifikační utkání, jejichž vítězové budou pokračovat do semifinále. Následuje samozřejmě finále a zápas o bronz. Na mistrovství „A“ postoupí tři týmy.

Čechy čekají ve skupině tři zápasy. První proti zatím méně úspěšnému Turecku v pondělí od 13.00. Poté v úterý od 8.30 zajímavý zápas proti Estonsku a od 17.30 skupinu uzavře utkání s Itálií.

Mistrovství se hraje ve Finsku. Všechny zmíněné začátky utkání jsou uvedeny ve středoevropském čase. 

Český tým v úvodním zápase překonal Angličany 9:4, když hned v druhém endu uhrál pětku a dál již soupeři mnoho nedovolil. Zápas proti Slovensku byl velmi vyrovnaný, Češi šli do posledního endu s výhodou avšak soupeři se nakonec podařilo ukrást a díky tomu zvítězil 6:4. Třetí zápas proti Slovinsku byl jednoznačný. Češi ve střední části utkání ukradli tři endy a pět bodů a díky tomu nakonec zvítězili 8:3.

Další informace naleznete na webu curling.cz/wwhbcc2018

 

 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024