Vítězkami Prague EJCT 2023 se staly Švédky, mezi chlapci dominovali Skotové

8. 10. 2023

Prague EJCT 2023

Z víkendového juniorského turnaje odjíždí jako nejúspěšnější týmy Švédky (Dryburgh) a Skotové (Strawhorn).

Juniorky

Švédská juniorská reprezentace dorazila na turnaj jako jeden z favorizovaných týmů, jelikož v sezóně 2021/22 obsadila druhé místo na mistrovství světa juniorů A. Tuto pozici v Praze holky potvrdily a po napínavém finále s italským reprezentačním výběrem (Mariani) si odvážejí zlato.

„Bylo to náročné finále, které jsme ale zvládly dotáhnout k vítězství. Klíčovým momentem zápasu bylo, když jsme daly trojku ve třetím endu,“ okomentovala průběh finálového zápasu skipka Švédek Moa Dryburgh.

Na třetím místě se v kategorii juniorek umístily Skotky (Munro) a čtvrtou pozici obsadily Švýcarky (Einspieler).

Na turnaji se také představily dva české týmy. Úspěšnější z nich byl Dion XX pod vedením Kristýny Farkové, holky však bohužel ve čtvrtfinále podlehly Švýcarkám (Einspieler). Druhým výběrem byla česká reprezentace juniorek Zbraslav Polární lišky, které v nepřítomnosti skipky nepostoupily ze skupiny.

Junioři

V klučičí části turnaje se ve finále také střetly dva favorizované týmy skotský tým pod vedením skipa Strawhorna a norská juniorská reprezentace skipa Mjøena. „Soupeři hráli velmi dobře, obrat nastal hlavně v druhé polovině zápasu, kdy jsme dokázala uhrát několik endů i přes norskou výhodu,“ řekl vítězný skotský skip Jack Strawhorn.

Dramatický souboj se odehrál také o třetí místi mezi českou juniorskou reprezentací pod vedením Vítka Chabičovského a italským týmem skipa Gilliho. Zápas rozhodl až extraend, kde nakonec naši kluci byli úspěšnější. „Rozhodl až můj úplně poslední kámen,“ přiznal Vítek.

Dalšími dvěma českými týmy byli Ledoletci (Blaha) a Loupežníci Jičín B (Pěnička). Cesta Ledoletců skončila ve čtvrtfinále, kdy nestačili na nakonec stříbrné Nory. Třetí Češi se neprobojovali ze skupiny do play-off.

Přehled všech výsledků juniorek i juniorů naleznete na WCT stránkách.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024