Vítězem Prague Classic se stal tým Bryce

5. 11. 2018

Vítězem mezinárodního curlingového turnaje se stal švédský tým skipa Bryce. Druhou příčku získal polský tým skipa Jasieckého, třetí místo vybojoval Rus Vaskov, který v závěrečném utkání porazil český tým Karla Kubešky.

Prague Classic je jedinou akcí v ČR patřící do Světové curlingové tour WCT. Úvodního ročníku se zúčastnilo dvacet týmů z dvanácti zemí, včetně šesti z České republiky. Řada z účastníků bude reprezentovat své země na blížícím se mistrovství Evropy (16. – 25. listopadu, Estonsko). To platí i pro českou jedničku – tým Davida Šika.
Týmy se utkaly ve čtyřech skupinách po pěti. Nejlepší dva z každé skupiny pak postoupily do playoff, včetně tří českých celků, konkrétně týmů Davida Šika, Lukáše Klímy a Karla Kubešky.
David Šik narazil ve čtvrtfinále na ruskou reprezentaci skipa Vaskova. Českému týmu se hlavně ve střední části moc nedařilo a podlehl soupeři 4:6. Týmy Lukáše Klímy a Karla Kubešky na sebe narazily hned ve čtvrfinále. Kubeškově týmu se podařil dobrý začátek v němž získal bodovou převahu, o kterou se již nenechal připravit, a nakonec zvítězil 8:6. Týmy Šika a Klímy tedy skončily na děleném pátém místě a Kubeška se jako jediný český tým dostal do semifinále.
Kubeška se v semifinále střetnul s Polákem Jasieckým, kterému ve vyrovnaném utkání podlehl 5:6 a tím se tedy dostal do souboje o třetí místo. V něm byl soupeřem ruský tým skipa Vaskova. Po slibném začátku se českému týmu přestalo dařit a v druhé polovině dovolil soupeři utkání otočit a zvítězit 6:3. Tým Karla Kubešky tedy získal čtvrtou příčku.

Ve finále se utkaly týmy skipů Jasieckého a Bryce. Jasiecki byl několikrát polskou reprezentaci, nedávno však prohrál domácí kvalifikaci a na mistrovství Evropy zamíří jiný tým, konkrétně celek skipa Dzikowského, který se Prague Classic také zúčastnil, ale moc se mu nedařilo. Finalista Bryce se prezentuje jako švédský tým, jelikož většina hráčů jsou Švédové, avšak skipem je Skot Cameron Bryce, který ve skotských barvách získal bronz na mistrovství světa mixů. Finále začal Bryce ziskem rovnou tří bodů a od prvních kamenů předváděl přesvědčivější výkon než soupeř. Polský tým se do poslední chvíle snažil, ale seveřané jim nedali mnoho příležitostí. Polák sice měl posledním kamenem šanci na vyrovnání a následné prodloužení, ale byl to hod velmi náročný a nezdařil se mu. Bryce vyhrál poměrem 7:3 a tím se stal prvním vítězem turnaje Prague Classic.

Hráči se v turnaji utkali o body do rankingu Světové tour a prize money v hodnotě téměř půl milionu korun. Osm vybraných zápasů živě natáčela Česká televize.

Další podrobnosti a výsledky naleznete na webu Prague Classic

 

45365652 253137462019388 7689312909607829504 o
Foto: Lenka Hronová

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024