Vítek Chabičovský: Cílem sezóny je postup na juniorské mistrovství světa A

11. 10. 2023

Juniorský chlapecký reprezentační tým pod vedením skipa Vítka Chabičovského se minulý víkend jako jediný český tým probojoval až do semifinále. Nakonec obsadil celkové třetí místo. V rozhovoru se ptáme na bronzový turnaj i na fungování reprezentačního týmu.

 

Jaké jsou plány juniorské reprezentace na letošní sezónu?

Budeme hrát ještě Prague Classic a pak dva turnaje z EJCT tour. V prosinci nás čeká juniorské mistrovství světa B ve Finsku, kde se pokusíme postoupit na áčko.

Už je váš tým společně sehraný?

Postupně na tom pracujeme, vidíme určité pokroky a zlepšujeme se. Ale doufáme, že to bude ještě lepší.

Jak se vám hrálo na pražském EJCT?

Někdy lépe, někdy hůř. O třetí místo si myslím, že jsme hráli docela dobře. Prohráli jsme jen jednou ve skupině, ze které jsme postoupili docela s přehledem a následně v semifinále se Skoty, kteří nakonec celý turnaj ovládli. Takže to považuji za docela dobrý výkon.

Jak bys popsal napínavý zápas o třetí místo proti italské reprezentaci?

Podmínky na ledě byly dobré a vyvíjelo se to vyrovnaně. Ale do extra-endu jsme šli s výhodou, takže jsme to měli celkem pod kontrolou a byli pořád o krok před soupeřem. Ale stejně rozhodoval až poslední kámen.

Se spoluhráči z juniorské reprezentace společně nehrajete extraligu, každý máte vlastní tým. Není pak těžší spolu hrát za juniory?

Letos jsme ještě extraligu nehráli, ale každý tam máme svůj tým, na který se soustředíme. Jinak to moc neřešíme, takže myslím, že to problémy nedělá.

Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024